12:48:07 - پنجشنبه 28 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرکهای صنعتی سمنان نیازمند پایگاه آتش نشانی است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: راه اندازی پایگاه آتش نشانی با هدف مهار به موقع آتش سوزی های احتمالی در شهرک صنعتی این استان ضروری است.

علی اصغر جمعه ای  در گفت و گو با ایرنا افزود: سمنان به عنوان استان صنعتی در کشور مطرح است و باید علاوه بر افزایش تولید و رونق اقتصادی به فکر ایمنی و تجهیز شهرک های صنعتی در هنگام آتش سوزی های احتمالی باشیم.
بیش از یک هزار و 160 واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان سمنان فعالیت دارد که این تعداد 64 درصد از کل واحدهای تولیدی و صنعتی این استان را در بر می گیرد.
وی اظهارداشت: نبود پایگاه آتش نشانی در شهرک های صنعتی این استان چالشی است که باید برای رفع آن تدابیری اندیشیده شود.
وی تصریح کرد: در چند سال گذشته آتش سوزی های گسترده ای در نواحی و شهرک های صنعتی سمنان روی داد که خسارت های جبران ناپذیری را برای صاحبان این واحدها به وجود آورد و به یقین افزایش ایمنی و افزایش تجهیزات آتش خاموش کن می تواند در کاهش خسارت های مالی و جانی تاثیرگذار باشد.
وی خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان صنعت معدن و تجارت استان به عنوان متولیان بخش کار و سلامت در واحدهای صنعتی و تولید محسوب می شوند که باید از اکنون به فکر چاره اندیشی در برابر آتش سوزی های احتمالی باشند.
رییس اتاق بازرگانی سمنان با بیان این که واحدهای صنعتی و تولیدی استان براساس بازدیدهای میدانی دستگاه های مربوط به خوبی مسایل ایمنی در کار را رعایت می کنند، اضافه کرد: دولت موظف است به عنوان حامی رونق اقتصادی امکانات زیر ساختی در این راستا فراهم کند.
وی تصریح کرد: برای ایجاد یک پایگاه آتشنشانی در شهرک صنعتی سمنان نباید کاغذ بازی های اداری مرسوم شود و باید با حداقل زمان برای راه اندازی این پایگاه در تمامی شهرک های صنعتی استان اقدام شود.
جمعه ای ادامه داد: دستگاه های اجرایی برای دریافت مالیات بر ارزش افزوده و اخذ سایر مبالغ خدماتی در کمترین زمان ممکن اقدام می کنند اما برای ارایه خدمات با هدر دادن زمان و کاغذ بازی های اداری امور خود را برنامه ریزی می کنند که این امر صحیح نیست.
رییس اتاق بازرگانی سمنان بیان داشت: این نهاد آمادگی دارد تا با همکاری با شرکت های شهرک های صنعتی استان گامی های اساسی برای ترمیم زیر ساخت ها واحدهای تولید و صنعتی که دارای نقص فنی هستند بردارند و باید کار گروه ویژه ای برای بررسی این مشکلات برگزار شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب