23:34:02 - شنبه 12 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از2 سال ازنمایندگی شما گذشت و….
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – شایان ذکراست بیش از 2 سال از دوره نمایندگی نمایندگان مجلس گذشته است و دیگرنمی توانند  منتقدمسئولان گذشته باشند بلکه باید باتوجه به مسئولیتی که قبول کرده اند به مردم پاسخگوباشند و اگر برنامه ای برای حل مشکلات مردم نداشته اند چرا خود را در معرض رای مردم قرارداده اند.

برای مثال…

شاهرود- نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت : مشکلاتی در سمنان وجود دارد که نشان می دهد در سال های گذشته برای توسعه این استان کار زیادی نشده است .

به گزارش سمنان لاین از ایرنا، سید حسن حسینی شاهرودی شنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان شاهرود که با حضور نماینده ولی فقیه در استان سمنان در سرسرای ولایت فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، با ابراز رضایت از انتصاب استاندار جدید ، افزود: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی به استان های کشور سفر می کنند ، اما تا کنون نتوانسته ام آن ها را به استان سمنان دعوت کنم چرا که در استان و بویژه شرق آن طرح بزرگی برای اجرا نداریم .
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در استان های دیگر اتفاقات عظیمی رخ داده اما در استان سمنان و شاهرود دگرگونی خاصی را شاهد نبوده ایم.
حسینی شاهرودی ، ایجاد زیرساخت ها را نیاز واقعی استان سمنان خواند و گفت : در سال های گذشته نتوانستیم صنایع اساسی را راه اندازی کرده و با جذب سرمایه گذار خارجی صادرات محور باشیم .
وی ابراز داشت: پارسال همایش بین المللی توسعه استان برگزارواعلام شد 250 میلیاردریال تفاهم نامه تنظیم شده ولی تا کنون چیزی مشاهده نشده است .
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گره های کوری در استان سمنان وجود دارد، افزود: گاهی می بینیم برخی مدیران گزارش هایی می دهند و ممکن است این گزارش ها خلاف واقع باشد. بعضی از رسانه ها گاهی در برخی حوزه ها ورود کرده و تند می شوند. گاهی حرف هایی زده می شود که با انسجام و وحدت استان همخوانی ندارد. همه این ها ناشی از فشارهای روانی است .
حسینی شاهرودی اضافه کرد: مسوولان شرق استان سمنان را قطب کشاورزی اعلام می کنند ، در حالی که این موضوع درست نیست ، استان سمنان 70 هزار تن تولید گندم دارد که سهم شرق آن 40 هزار تن است ، در حالی که در یکی از شهرستان های همسایه در استان گلستان حدود 280 هزارتن گندم تولید می شود .
وی با بیان اینکه به بهانه کشاورزی از صنعت، گردشگری، معدن و توسعه باز مانده ایم، یادآور شد: مشکل اساسی مردم شاهرود آب آشامیدنی است. هیچ روش نوینی در کشاورزی نداشته و از صنعت هم باز مانده ایم. حتی صنایع تبدیلی در این منطقه پا نگرفته است.
این نماینده مجلس تاخیر در دریافت مجوز مرز هوایی و تصویب منطقه ویژه اقتصادی شاهرود را از دیگر مشکلات این منطقه برشمرد و گفت: در حوزه راه تنها شهری هستیم که با چند استان کشور در ارتباطیم اما محورهای اصلی ما از چند دهه پیش تاکنون کمترین گسترش را داشته است .
حسینی شاهرودی با بیان اینکه شبهه ای مبنی بر ساخت آزاد راه حرم تا حرم از حاشیه شاهرود مطرح شد ، افزود: این کار هیچ توجیه فنی نداشت و البته وزیر راه و شهرسازی ضمانت داد که این اتفاق رخ نخواهد داد.
وی با اشاره به بهره برداری از تنها یک درصد از معادن استان، تصریح کرد: در شاهرود فقط یک معدن بوکسیت داریم که آن هم مشکلات اجتماعی دارد ، هشت سال است که در این معدن کار می کنند و کوچکترین خدماتی به این شهر نداده اند. خام فروشی می کنندو مواد را از این جا می برند.
نماینده مردم شاهرود و میامی گفت: این معدن مگر چقدر اشتغال ایجاد کرده است ؟ چرا مسائل قانونی معدن را حل نکردند ؟ نباید مردم را درگیر این مباحث کنیم که نه تنها هیچ ثمره ای ندارد بلکه مشکلات اجتماعی هم ایجاد می کند.
حسینی شاهرودی ابراز امیدواری کرد با رویکرد جدید شکل گرفته در استان بتوان بسیاری از مشکلات را برطرف کرده و به توسعه متوازن دست یافت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. علی اکبر   می 13, 2018  

    برادر جان شما که از نماینده شهری دیگر خرده میگیری چرا به اقای همتی چیزی نمیگویی
    ایشان برای سمنان چه کرده است