14:07:48 - شنبه 28 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هزینه سالانه “سلامت” در استان سمنان چقدر است؟
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان، با اشاره به افزایش رضایت نسبی مردم از خدمات حوزه سلامت در دولت های یازدهم و دوازدهم، گفت: سهم پرداختی مردم در این سال ها به شدت کم شده و اکثر هزینه سلامت از سوی دولت تامین می شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسنادکتر رضا ممتحن هزینه سالانه سلامت این استان در یک سال گذشته را حدود 95 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: افزون بر نیمی از مطالبات مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت پرداخت شده است.

وی از نهایی شدن هزینه 9ماهه سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: کل هزینه سلامت استان سمنان در 9 ماهه سال گذشته 63 میلیارد تومان بوده است.

این مدیر اجرایی در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص مطالبات بخش درمانی از اداره کل بیمه سلامت استان، از پرداخت کلیه مطالبات سال 95 خبر داد و افزود: بخشی از مطالبات سال 96 نیز تاکنون پرداخت و مابقی نیز در حال پیگیری است.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با بیان اینکه در سه ماهه پایانی سال 96، بیش از 50درصد مطالبات سال گذشته پرداخت شد خاطرنشان کرد: مطالبات بخش دارویی و داروخانه‌های استان را تا پایان مهرماه 96 پرداخت کردیم.

وی از تسویه‌حساب با بخش بستری دانشگاهی تا آذرماه 96 خبر داد و گفت: مطالبات کلینیک‌ها نیز تا مردادماه 96 پرداخت شده است.

دکتر ممتحن با اشاره به کیفیت خدمات بهداشتی-درمانی ارائه شده در این استان در پاسخ به پرسشی در خصوص اقلام دارویی تحت‌پوشش این بیمه اظهار کرد: تقریبا همه اقلام دارویی تحت‌پوشش ما قرار دارد و دارویی چندانی وجود ندارد که از طریق بیمه سلامت پوشش داده نشود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص پوشش دارویی بیماران خاص و هزینه بالای آنها به ایسنا گفت: داروهای این قشر به هزینه سرسام‌آوری هم دارد از 50 تا 100درصد در تعهد بیمه سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان از توجه ویژه بیمه سلامت به بیماران خاص خبرداد و تصریح کرد: بیمه سلامت به‌دنبال گسترش چتر ‌پوششی خود بر بیماران خاص و همچنین بیماران آسیب‌پذیر است.

وی با بیان اینکه همه آحاد مردم در ایجاد تحول در خدمات سلامت در دولت تدبیر و امید متفق‌اقولند گفت: خدمات بهداشتی درمانی در این دولت خوشبختانه ارتقاء بسیار زیادی یافته و به‌واسطه اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت یکی از بخش‌هایی که رضایت مردمی در آن بسیار بالا است همین حوزه سلامت است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب