خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/02/19 00:24
شناسه خبر : 25620

آمادگی کره جنوبی برای سرمایه گذاری در بخش اقتصادی سمنان

سفیر کره جنوبی در جمهوری اسلامی ایران گفت : این کشور برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی به خصوص پزشکی و صنعتی استان سمنان آمادگی دارد.  کیم سونگ هو روز یکشنبه در دیدار با سیدشهاب الدین چاوشی استاندار سمنان افزود: ما تمایل داریم تا سطح همکاری ها علاوه بر 2 دولت به سطح […] ...

سفیر کره جنوبی در جمهوری اسلامی ایران گفت : این کشور برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی به خصوص پزشکی و صنعتی استان سمنان آمادگی دارد.

 کیم سونگ هو روز یکشنبه در دیدار با سیدشهاب الدین چاوشی استاندار سمنان افزود: ما تمایل داریم تا سطح همکاری ها علاوه بر 2 دولت به سطح استان ها نیز گسترش یابد و به منظور مشاهده ظرفیت ها و قابلیت های استان، به سمنان سفر کرده ام و در تلاشم تا زمینه های ایجاد همکاری بین 2 کشور، به ویژه این منطقه را فراهم کنم.
وی همچنین از هم افزایی صورت گرفته میان 2 دانشگاه علوم پزشکی سمنان و کره جنوبی استقبال کرد و اظهارداشت : خوشحالم که بین این 2 دانشگاه
رابطه ای حاصل شد و این امر بسیار امیدوار کننده است.
وی ادامه داد : تلاش خواهم کرد تا در زمینه های پزشکی و تجاری، روابط بین 2 کشور و استان سمنان را توسعه دهم.
سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان در این دیدار با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های این استان، بر ضرورت همکاری های بیشتر در خصوص صنایع خودرو سازی ، بازرگانی و معدنی با کشور کره جنوبی تاکید کرد.
وی اشاره به وسعت گسترده سمنان به عنوان ششمین استان کشور گفت : یکی از ظرفیت های بزرگ استان ،جاده های مواصلاتی گسترده هم به لحاظ ریلی و هم آسفالت است که این قابلیت فرصت های بسیار خوبی برای مبادلات تجاری بین این استان و سایر استان های کشور و دیگر کشورهای دنیا ایجاد می کند.
چاوشی با تاکید بر مزیت های دانشگاهی استان و ظرفیت های گسترده علمی موجود در آن و با استقبال از روابط دو جانبه با کره جنوبی گفت : ما از همکاری های، فنی اقتصادی و علمی و دانشگاهی با کره جنوبی استقبال می کنیم و وجود 2 دانشگاه علوم پزشکی ممتاز در سطح استان سبب خواهد شد تا سطح این ارتباطات به ویژه در بحث پزشکی بسیار گسترده و مطلوب به انجام رسد.
استان سمنان در زمان حاضر 80 درصد تولید نمک، حدود 45 درصد تولید گچ و بیش از 90 درصد ذخایر زئولیت و سلستین کشور و حدود هزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی دارد و ظرفیت گردشگری این استان با توجه به داشتن حدود 800 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و بیش از هزار اثر تاریخی، مذهبی و طبیعی بسیار بالاست.