0:24:35 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمادگی کره جنوبی برای سرمایه گذاری در بخش اقتصادی سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سفیر کره جنوبی در جمهوری اسلامی ایران گفت : این کشور برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی به خصوص پزشکی و صنعتی استان سمنان آمادگی دارد.

 کیم سونگ هو روز یکشنبه در دیدار با سیدشهاب الدین چاوشی استاندار سمنان افزود: ما تمایل داریم تا سطح همکاری ها علاوه بر 2 دولت به سطح استان ها نیز گسترش یابد و به منظور مشاهده ظرفیت ها و قابلیت های استان، به سمنان سفر کرده ام و در تلاشم تا زمینه های ایجاد همکاری بین 2 کشور، به ویژه این منطقه را فراهم کنم.
وی همچنین از هم افزایی صورت گرفته میان 2 دانشگاه علوم پزشکی سمنان و کره جنوبی استقبال کرد و اظهارداشت : خوشحالم که بین این 2 دانشگاه
رابطه ای حاصل شد و این امر بسیار امیدوار کننده است.
وی ادامه داد : تلاش خواهم کرد تا در زمینه های پزشکی و تجاری، روابط بین 2 کشور و استان سمنان را توسعه دهم.
سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان در این دیدار با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های این استان، بر ضرورت همکاری های بیشتر در خصوص صنایع خودرو سازی ، بازرگانی و معدنی با کشور کره جنوبی تاکید کرد.
وی اشاره به وسعت گسترده سمنان به عنوان ششمین استان کشور گفت : یکی از ظرفیت های بزرگ استان ،جاده های مواصلاتی گسترده هم به لحاظ ریلی و هم آسفالت است که این قابلیت فرصت های بسیار خوبی برای مبادلات تجاری بین این استان و سایر استان های کشور و دیگر کشورهای دنیا ایجاد می کند.
چاوشی با تاکید بر مزیت های دانشگاهی استان و ظرفیت های گسترده علمی موجود در آن و با استقبال از روابط دو جانبه با کره جنوبی گفت : ما از همکاری های، فنی اقتصادی و علمی و دانشگاهی با کره جنوبی استقبال می کنیم و وجود 2 دانشگاه علوم پزشکی ممتاز در سطح استان سبب خواهد شد تا سطح این ارتباطات به ویژه در بحث پزشکی بسیار گسترده و مطلوب به انجام رسد.
استان سمنان در زمان حاضر 80 درصد تولید نمک، حدود 45 درصد تولید گچ و بیش از 90 درصد ذخایر زئولیت و سلستین کشور و حدود هزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی دارد و ظرفیت گردشگری این استان با توجه به داشتن حدود 800 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و بیش از هزار اثر تاریخی، مذهبی و طبیعی بسیار بالاست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب