خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/03 11:51
شناسه خبر : 23596

افتتاح سومین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان در سمنان

سمنان لاین – سومین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان سمنان در آیینی با حضور استاندار و نماینده مردم سمنان در دانشگاه پیام نور سمنان افتتاح شد. حسن سعدالدین جانشین ریس ستاد هفته پژوهش و فناوری استان سمنان در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: تعدد مراکز دانشگاهی و سرانه بالای دانشجو در استان فرصت […] ...

سمنان لاین – سومین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان سمنان در آیینی با حضور استاندار و نماینده مردم سمنان در دانشگاه پیام نور سمنان افتتاح شد.

حسن سعدالدین جانشین ریس ستاد هفته پژوهش و فناوری استان سمنان در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: تعدد مراکز دانشگاهی و سرانه بالای دانشجو در استان فرصت خوبی برای کارهای پژوهشی در استان ایجاد کرده که باید از آنها استفاده کرد.

وی از این نمایشگاه به عنوان یک فرصت برای استان نام برد و اظهارامیدواری کرد: نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان جرقه ای برای جریانسازی علمی در استان باشد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان بر لزوم شناسایی ایده های خلاق تاکید کرد و گفت: توجه به این ایده ها به خلاقیت و نوآوری در جامعه دانشگاهی کمک می کند.

سعدالدین با بیان اینکه برای برپایی بهتر نمایشگاه جلسات متعددی با حضور کمیته های مختلف ستاد برگزار شد تصریح کرد: این جلسات به تصویب 91 مصوبه انجامید.

وی با بیان اینکه سرانه دانشجویی در استان سه برابر نرم کشوری است ادامه داد: باید این توان و ظرفیت سه برابری حفظ و از آن در راستای توسعه علمی و فناوری استان بهره گرفت.

جانشین ریس ستاد هفته پژوهش و فناوری استان سمنان با تقدیر از روسای کمیته های مختلف ستاد هفته پژوهش یادآور شد: دانشگاه سمنان، آموزش و پرورش، بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری استان و…در برپایی این نمایشگاه و جشواره برترین ها پژوهش و فناوری نقش مهمی داشتند.

وی با اشاره به لزوم حمایت از پژوهش و فناوری و خصوصا کمک به ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه اظهار کرد: باید بکوشیم که پژوهش‌ها به سمت کاربردی‌تر شدن، تولید ثروت و اثرگذاری در زندگی مردم سوق بیابد.

دکتر احمدهمتی نماینده مردم شهرستان های سمنان مهدیشهر و سرخه درمجلس شورای اسلامی نیز در این آیین بر لزوم حمایت از استفاده از ظرفیت های دانشگاهی استان تاکید کرد و گفت: نخبگان باید مورد حمایت بیشتری قرارگیرند و مسائل و مشکلات آنها مرتفع شود.

این عضو فراکسیون امید توجه دولت به علم و خردورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر به دنبال تحقق توسعه حقیقی در کشوریم باید به دو شاخص ایمان و علم توجه ویژه شود.