خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/08/26 11:35
شناسه خبر : 20674

طرح‌های تکمیل شبکه فاضلاب و گازرسانی در سمنان بهره‌برداری شد

 همزمان با سومین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی طرح تکمیل شبکه فاضلاب سمنان با سرمایه گذاری 55 میلیارد و 220 میلیون تومانی بخش خصوصی و گازرسانی به مجتمع اعتضادیه روستای خیرآباد سمنان افتتاح شد.  محمد طاهری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان در آیین افتتاح این طرح ها با حضور محمدرضا […] ...

 همزمان با سومین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی طرح تکمیل شبکه فاضلاب سمنان با سرمایه گذاری 55 میلیارد و 220 میلیون تومانی بخش خصوصی و گازرسانی به مجتمع اعتضادیه روستای خیرآباد سمنان افتتاح شد.

 محمد طاهری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان در آیین افتتاح این طرح ها با حضور محمدرضا خباز استاندار، افزود: تکمیل و اجرایی شدن 80 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، نصب و بهره‌بردای 37 هزار و 500 انشعاب فاضلاب و ارتقا و افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب به 37 هزار 500 متر مکعب در شبانه روز و رسیدن به ظرفیت 347 لیتر بر ثانیه آغاز شد.
وی، هدف از این طرح را بازچرخانی فاضلاب برای استفاده در بخش کشت، صنعت و خدمات و فضای سبز دانست و با بیان اینکه طول شبکه موجود 220 کیلومتر و ظرفیت فعلی تصفیه خانه 100 لیتر بر ثانیه است، گفت: بعد از اجرایی شدن این طرح هزار هکتار زمین زراعی به واسطه همین آب تصفیه خانه اجرا می شود.
به گزارش ایرنا، گازرسانی به مجتمع اعتضادیه روستای خیرآباد که پنج هزار متر مربع مساحت دارد نیز در این آیین بهره‌برداری شد، اجرای این طرح از سال 96 شروع شد و ظرف مدت 150 روز با صرف هزینه 450 میلیون تومان به بهره برداری رسید، اجرای ایستگاه تقلیل فشار گاز با ظرفیت 2 هزار و 500 متر مکعب در ساعت گاز، خط تغذیه 16 اینچ، 720 متر لوله فولادی، 250 شبکه پلی اتیلین 60 و هزارو 500 متر در قالب این طرح اجرایی است.
در این آیین ها محمدرضا خباز استاندار، سیدعباس دانایی فرماندار، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استان و شهرستان سمنان حضور داشتند.