خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/07/08 22:25
شناسه خبر : 19501

فرودگاه سمنان مظلوم واقع شده است/ پروازها تا 6 ماه آینده آغاز می شود

سمنان لاین- مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور گفت: برآورد کارشناسان این است که پروازهای مسافربری از فرودگاه سمنان تا 6 ماه آینده با تکمیل زیر ساخت ها اجرایی خواهد شد.    رحمت اله مه آبادی  در حاشیه بازدید از فرودگاه سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ضرورت ایجاد فرودگاه در […] ...

سمنان لاین- مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور گفت: برآورد کارشناسان این است که پروازهای مسافربری از فرودگاه سمنان تا 6 ماه آینده با تکمیل زیر ساخت ها اجرایی خواهد شد.

 

 رحمت اله مه آبادی  در حاشیه بازدید از فرودگاه سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ضرورت ایجاد فرودگاه در مرکز استان سمنان احصاء و تلاش های فراوانی از طرف مسئولان  ازجمله دکترهمتی نماینده مرکزاستان  در این ارتباط صورت گرفته و تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی نیز داشته است.
وی با بیان این که تقریبا اکثر زیر ساخت های فرودگاه سمنان مهیاشده است، تصریح کرد:  باند این فرودگاه نیز آماده و تجهیزاتی هم برای تردد مسافران به فرودگاه اضافه شده است.

-لازم به ذکراست باند فعلی فرودگاه سمنان 2800 متر میباشد که افزایش آن به 3200 متر با توجه به زیرساخت های موجود و اقدامات خوب مدیریت فرودگاه سمنان در این زمینه یکی از نکات مورد بررسی دراین بازدیدبود-
مه آبادی با اشاره به فراهم شدن فرصت چند ماهه برای هماهنگی با خطوط هوایی، اظهار کرد: در زمان حاضر در تلاش هستیم تا با همکاری مسوولان استان ترمینال موقت فرودگاه را ایجاد کنیم و پیش بینی و برآورد کارشناسان این است که اولین پرواز مسافربری از این فرودگاه تا 6 ماه آینده انجام خواهد شد.

مه آبادی ادامه داد :  با توجه به نزدیکی سمنان با پایتخت به نظر می رسد بیشترین نیاز فرودگاه سمنان پروازهای خارج از تهران است.
مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور روز شنبه با سفر به سمنان از روند تکمیل و توسعه فرودگاه این شهر بازدید و در نشستی با حضور دکتراحمدهمتی ،زندیه وکیلی معاون عمرانی استاندارسمنان ،فرماندارو معاون عمرانی فرمانداری سمنان،مهندس شجاعی مدیرفرودگاه ،مدیران شهرستان و تعدادی از موثرین شهرهای سمنان ،مهدیشهر وسرخه مسایل تکمیل فرودگاه و توسعه آن را مورد بررسی قرار داد و تأکید کرد در سال های گذشته فرودگاه مرکزاستان سمنان مظلوم واقع شده است.

شایان ذکراست سابقه تاسیس این فرودگاه به سال 1355 برمی گردد که به صورت یک باند نیمه احداث شکل گرفت، تا سال 1375 که بهسازی آن دوباره انجام شد.

گزارش تصویری سمنان لاین ازسفر مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور بزودی منتشر می شود.