13:08:54 - سه شنبه 4 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جزئیات تازه ترین توافقات ایران و روسیه درباره سوریه
کانال تلگرام سمنان لاین

در گفتگوی تلفنی دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه با ایران بر تثبیت آتش بس و جلوگیری از سوء استفاده تروریست های شکست خورده در سوریه تاکید شد.
 جزئیات تازه ترین توافقات ایران و روسیه درباره سوریه
 نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه در گفتگوی تلفنی با علی شمخانی، درباره روند همکاری های دو کشور در بحران سوریه و نشست آینده در آستانه قزاقستان با وی گفتگو و تبادل نظر کرد.

علی شمخانی در این گفتگو تلفنی که صبح امروز صورت گرفت با استقبال از رایزنی های مستمر دو کشور در فرایند مقابله با تروریسم اظهار داشت: با توجه به ضرورت بهره گیری از تجربیات گذشته به منظور بهینه سازی روند استقرار و حفاظت از آتش بس لازم است ترتیباتی اتخاذ شود که اقدامات جاری زمینه ای برای سوء استفاده تروریست های شکست خورده از شرایط آتش بس ایجاد نکند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به برخی اقدامات ماجراجویانه امریکا و بهانه جویی هایی که می تواند زمینه ساز افزایش تنش در منطقه و تقویت جبهه تروریسم شود، افزود: افزایش هماهنگی میان ایران و روسیه به منظور جلوگیری از مداخلات غیرقانونی امریکا در سوریه و جلوگیری از مخدوش شدن تمامیت ارضی و حاکمیت ملی این کشور از ضرورت های اجتناب ناپذیر در مسیر همکاری مسکو و تهران است.

وی اضافه کرد: روند آشکاری به منظور تقویت روحیه و حفظ برخی مناطق تحت تصرف عناصر مسلح تکفیری ازجانب امریکا با حمله به مواضع ارتش سوریه مشاهده می شود که نقض قطعنامه شورای امنیت و منشور سازمان ملل متحد است.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این گفتگو با اشاره به برگزاری اجلاس آستانه ۵ در هفته جاری بر ضرورت افزایش هماهنگی ها میان دو کشور به منظور تعیین سازوکارهای استقرار نیروهای ناظر بر آتش بس تاکید کرد و گفت: برای پیشبرد توافقات و حفاظت از آتش بس ایجاد شده در سوریه، موضوع تعیین فرایندهای اجرایی حفاظت از آتش بس و نظارت بر آن بسیار حایز اهمیت است.

وی با ابراز رضایت از دستاوردهای میدانی و سیاسی حاصل از همکاری دو کشور در موضوع مقابله با تروریسم در سوریه اظهار داشت: پیگیری سازوکارهای سیاسی هیچ تاثیری بر مقابله موثر با گروه های تروریستی خارج از فرایند ها و ابتکارات جاری که زمینه ساز آتش بس در سوریه شده است نخواهد داشت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب