13:53:50 - پنجشنبه 22 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرگ تلخ «زن باردار»
کانال تلگرام سمنان لاین

زن باردار که در یکی از شهرهای استان کرمان دچار عقرب‌زدگی شده و نیاز فوری به درمان داشت را از شهری به شهر دیگر انتقال دادند تا با رسیدن به پزشک از مرگ نجاتش بدهند اما زن نگونبخت به علت نبود امکانات پزشکی و پس از طی حدود 300 کیلومتر راه در سومین شهر جان سپرد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان «ریگان» در استان کرمان درباره ماجرای مرگ غم‌انگیز زن جوان گفت: زن باردار در شهرستان ریگان دچار عقرب‌زدگی شد و خانواده‌اش که از اهالی مناطق کوهستانی و سخت گذر هستند وی را به مرکز بهداشت این شهر رساندند اما به علت نبود بیمارستان و تجهیزات مورد نیاز پزشکی تشخیص داده شد او را برای معالجه به شهرستان بم انتقال دهند چرا که نیاز فوری به درمان داشت. به گزارش خبرنگار حوادث «ایران» خانواده زن جوان با مرارت و سختی و در نبود آمبولانس او را پس از مسافتی طولانی به شهرستان بم رساندند در حالی که زن حامله نیاز فوری به پزشک متخصص و دارو و تجهیزات داشت اما در این شهر نیز معالجه‌اش امکانپذیر نبود و تشخیص داده شد زن باردار به دلیل وخامت شرایط جسمی خیلی سریع از شهرستان بم به بیمارستانی در شهر کرمان انتقال داده شود. بنابراین به ناچار و با وجود بحران شدید بیماری ناشی از نیش عقرب که سم موجود در بدنش بسرعت در حال گسترش بود او را با آمبولانس به کرمان منتقل کردند اما به گفته رئیس مرکز بهداشت صریگان این زن پس از رسیدن به بیمارستان کرمان جان خود را از دست داد.
وی گفت: خانه‌های بهداشت تنها مراکز درمانی مناطق کوهستانی و سخت‌گذر این شهرستان هستند که به علت نبود امکانات پزشکی لازم معالجه بسیاری از بیماران اورژانس در این مراکز بهداشتی و درمانی امکانپذیر نیست. شهرستان ریگان با وسعت 8 هزار کیلومتر مربع و با حدود یکصد هزار نفر جمعیت و 302 روستا تا مرکز استان کرمان 285 کیلومتر فاصله دارد و با چنین فاصله‌ای از شهرستان کوهپایه‌ای ریگان، پی می‌بریم که بر زن باردار عقرب‌زده با طی حدود 300 کیلومتر راه از منطقه کوهستانی ریگان تا شهر کرمان چه گذشته است. این در حالی است که مردم این منطقه خواستار توجه جدی مسئولان مربوطه به راه‌اندازی یک مرکز درمانی مجهز برای نجات جان مردم در سوانح و حوادث اورژانسی هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب