وب دایرکتوری

شاخص تخصیص اعتبار دراستان چیست ؟/ 186 ميليارد تومان اعتبار سهم شاهرود از سفر ریاست جمهوری / دامغان 170 میلیارد و مرکز استان 153 میلیاردتومان!!!

به گزارش سمنان لاین از راه داناسید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ره آورد سفر ریاست جمهوری به استان سمنان را 948 میلیارد تومان اعتبار عنوان کرد و گفت: 28 میلیارد تومان از این اعتبارات به شهرستان شاهرود تخصیص یافته است و 160 میلیارد تومان دیگر نیز برای آبرسانی سد کالپوش به شاهرود در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 30 درصد از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان سمنان به شهرستان شاهرود تخصیص یافته است اظهار کرد: این اعتبار برای پروژه های تکمیل راه آزاد شهر به شاهرود، پل جاده مجن، راه بیارجمند به چاه جام، انتقال آب از سد کالپوش به شاهرود و میامی، تکمیل سد مجن و شبکه آبیاری و زه کشی، تاسیس فاضلاب شهر شاهرود، آبرسانی از چشمه سارهای قطری به شاهرود، تاسیس دو دانشکده مکانیک-مواد و کشاورزی در دانشگاه صنعتی شاهرود، تاسیس دو خوابگاه دانشجویی خواهران و برادران در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و تکمیل سالن ورزشی باستانی و مجتمع فرهنگی توانبخشی ایثارگران اختصاص یافته است.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس دهم میزان اعتبار گلوبال سفر ریاست جمهوری به استان سمنان را 300 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: متاسفانه در سنوات گذشته برخی از اعتبارات گلوبال استان به دلیل کم کاری برخی ادارات به شهرستان شاهرود اختصاص نیافته برگشت خورده و در شهرستان های دیگر هزینه شده است.

حسینی تاکید کرد: امیدواریم مدیران ادارات ضمن نشان دادن لیاقت و همت خود، ثابت کنند مدیری جهادی هستند و سهم خود را از 300 میلیارد تومان اعتبارات گلوبال استان به صورت 100 درصد جذب نمایند.

فرماندار شهرستان دامغان هم با بيان اينکه در جريان سفر رئيس‌جمهور و هيات دولت به استان سمنان در فروردين ماه امسال 950 ميليارد تومان اعتبار به اين استان اختصاص پيدا کرد گفت: سهم شهرستان دامغان از محل اين اعتبارات رقمي معادل 170 ميليارد تومان بوده است.

وي از محور دامغان به معلمان به طول 120کيلومتر، تکميل کنارگذر جنوبي، احداث ندامتگاه عمومي، ايجاد تاسيسات فاضلاب شهر دامغان، تکميل فاضلاب روستاهاي داراي الويت، تکميل فاز نخست دانشکده فني و مهندسي دانشگاه دامغان، تکميل سالن همايش‌هاي فرهنگي، علمي و آموزشي دانشگاه دامغان، سالن ورزشي شهر ديباج، سالن باستاني دامغان و استخر سر پوشيده کارگران دامغان از مهم‌ترين پروژه‌هاي بوده که در جريان سفر رئيس‌جمهور و هيات دولت به استان سمنان اعتبار اين پروژه‌ها به شهرستان دامغان اختصاص يافت.

ازسوی دیگر در مرکز استان  هنوز هیچ مقامی بطور رسمی میزان اعتبار اختصاص یافته به شهرستان سمنان را اعلام نداشته که توقع میرود نماینده محترم و فرماندارشهرستان دراینخصوص اطلاع رسانی و پروژه های مصوب را به اطلاع مردم شریف برسانند.

اما طبق شنیده های خبرنگارسمنان لاین حدود 153 میلیارد تومان معادل 16درصد اعتبار اختصاص یافته به کل استان  متعلق به مظلوم ترین مرکزاستان کشور است و با توجه به اینکه سمنان پرجمعیت شهراستان میباشد جای بسی تأمل دارد که این شرایط قابل تعمیم به شهرستان های مهدیشهر و سرخه نیز میباشد.

آیا وقت آن نرسیده مدیران ارشد استان سمنان پاسخی منطقی و قانونی از نحوه تخصیص اعتبارات در این استان را به مردم ارائه کنند ؛

مگر نه اینکه سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور ، جمعیت را بعنوان مهمترین شاخص در تخصیص اعتبار برای تمامی استان های کشور لحاظ میکند با این اوصاف آیا این مبنا در داخل استان سمنان هم رعایت می شود؟

 

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - محمد

  گزارش

  واقعاً سمنان و مهدی شهر در این سفر استانی مظلوم واقع شده اند

 • مهمان - محمود رضا- ص

  گزارش

  ترین ها همه برای سمنان. پرجمعیت ترین شهر استان. در مقابل متاسفانه کمترین بودجه در استان. یک ترازوی نامتوازن. آقای استاندار واقعا مبنای تقسیم اعتبارات چیست ؟ هیاهو و جار وجنجال و اعتراض های واهی و بی سند و منطق و غیرقانونی ملاک جذب اعتبارات بیشتر برای شاهرود یا مظلومیت و پرجمعیت تر بودن سمنان و در مقابل اختصاص کمترین بودجه استان؟

 • مهمان - مهمان سمنان

  گزارش

  ازاستاندار جدیدهم کاری برنمی آید چرا که درروی یک پاشنه میچرخد ..

 • مهمان - رجبی

  گزارش

  سعدالدین ( فرماندار عزیز و سختکوش سابق سمنان) کجایی که یادت بخیر. استاندار سابق سمنان هیچگاه تو را نمی بخشیم. به سمنان و سمنانی ظلم کردی.

 • مهمان - ناظری

  گزارش

  چرا بسطام شهرستان نمی شود؟ چرا بودجه شاهرود نه تنها از مرکز استان بلکه از سایر شهرستانها هم بیشتر است؟ آیا این معنای عدالت است؟ توسعه استان بصورت نامتوازن آنهم فقط به نفع شاهرود است.

 • مهمان - محمد

  گزارش

  شاهرود به عنوان یک شهرستان بیشتر از سهم خودش توسعه یافتس. میامی و بیارجمند و مجن و کالپوش در اوج محرومیتن. شاهرود سهم شهرستان را برای خودش یعنی شاهرود هزینه می کنه نه کل شهرستان.

 • مهمان - شاهرودی

  گزارش

  برادر عزیز انقدر توسعه یافتگی مرکز استان از دیگر شهرستانهایش به خصوص شرق استان زیاد است که اگر بودجه 10 سال کل استان رو هم به شهرهای میامی شاهرود بدهند باز هم این حفره پر نمیشود البته با فرض درست بودن خبر شما

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - سعید از سمنان

  گزارش

  این بیت شعر تقدیم نماینده سمنان آقای همتی
  ما ز یاران چشم یاری داشتیم

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - همتیان

  گزارش

  فرماندار سمنان کیست ؟ نماینده جدید سمنان هم...

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - داریوش

  گزارش

  بهتر است سمنان نه نماینده و نه فرماندار........ مردم حق شهرستان خود را بهتر می گیرند.

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - همشهری سمنان

  گزارش

  از مسئولین خواب آلود این شهرستان ومرکز استان که فقط دلخوش به جایگاه خود کرده وسرخود را دربرف فروکرده اند باید با توجه به مسئولیت خود بطور مبسوط مانند شهرهای دیگر استا ن بدون تعارف توضیح وگزارش دهند ..

 • مهمان - علی

  گزارش

  با سلام
  از جناب اقای دکتر خباز استاندار محترم در خواست داریم حداقل یکبار بطور شفاف برای مردم روشن فرمایند مبناء تقسیم اعتبارات در استان چیست وبه چه دلیل در تخصیص اعتبارات به بعضی از شهرستانها ی کم لطفی می شود ایا درست است تقسیم اعتبارات برمبناء زور وقدرت وجو سازی در بعضی از شهرستانها می باشد

 • مهمان - موذن

  گزارش

  درود به شرفت سمنان لاین . مسئولین باید به این سوال مردم جواب بدهند که ملاک این تقسیم اعتبارها چگونه است. یاعلی

اخبار استان سمنان

تبلیغات