وب دایرکتوری

نگاهی به نظريه پايه توسعه استان سمنان

سمنان لاین:

نظریه پایه توسعه ی استان در23بندتدوین شده که تشکر از طراحان آن ضروری است که نشان ازنوعی علاقه به پیشرفت است . درخواست ما از طراحان محترم ومقامات عالیرتبه ی استان این است که هر شهرستان باید با توجه به پستانیل های موجود مورد توجه قرار گیرد ودر تنظیم سند نهایی مرکز استان به گونه ای دیده شود که از این شرایط محروم  ونابرابر  نسبت به سایر مراکز استانها خارج شود.

خواهش  ما از استاندار محترم  توجه  دقیق به ظرفیت های کل استان سمنان است اما باید مرکز استان را بطور ویژه بررسی کرد وبا این تصور که همه ی امکانات مساوی تقسیم شود آیا برای مثال می توان یک بیمارستان را برای هر روستا ومنطقه ی کوچکی در نظر بگیرید وبگویید اگر نباشد مردم آنجا برای جراحی به شهرستان می آیند  .لذا عدم توجه به مرکز استان نوعی هدر رفت منابع است چرا که مرکز استان متعلق به کل استان می باشد وتمامی هم استانی ها مانند هرشهروند سمنانی  حتی در مواردی آسان تر  ازمنابع وامتیازات آن بهرمند هستند و برکسی پوشیده نیست که تضعیف مرکز استان نهایتا ودر بلند مدت به محرومیت کل استان منجر خواهد شد. شاهد این مدعا محرومیت استان ما نسبت به استان های دیگر باتوجه به موقعیت آن است.

وانتظار مردم از مقام عالی دولت در استان وهمکاران ایشان در تنظیم سند نهایی توسعه استان اولا: موارد بطور مشخص و دست یافتنی ارایه شود ثانیا : توسعه وپیشرفت  کل استان مد نظر باشد ثالثا :جایگاه مرکز استان نسبت به سایر مراکزاستانها  سنجیده وتصمیم گیری شود.

 

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار استان سمنان

تبلیغات