وب دایرکتوری

نماینده محترم ! اگر خواستار توسعه ی واقعی متوازن هستید از شهرستان های حوزه انتخابیه خود آغاز کنید

 

سیدحسن حسینی  نماینده مردم شاهرود در مصاحبه ی اخیر خود با انتقاد از روند توسعه در استان اظهارداشته است ؛

اگر نرخ بیکاری، افزایش یا کاهش جمعیت، تولید، شاخص تولید ناخالص ملی و . . . در شهرهای مختلف استان سمنان متفاوت باشد، نمی‌توانیم افتخار کنیم که استانی توسعه‌یافته هستیم.

 وقتی می‌توانیم بگوییم استانی توسعه‌یافته‌ایم که در روستای خارتوران هم این افتخار وجود داشته باشد و آثاری از توسعه‌ای که نظام جمهوری اسلامی در سراسر کشور داشته است، در آنجا هم دیده شود.

 در بسطام و پشت‌بسطام که ما اعلام می‌کنیم شهر عالمان، عارفان، منطقه نمونه گردشگری و قطب کشاورزی است، اگر از بدو انقلاب تا حال بررسی کنیم، آثار توسعه زیرساختی را کمتر می‌بینیم.

نماینده مردم شاهرود و میامی در پایان عنوان کرده ؛ اگر به منطقه سرسبز بسطام نرسیم و این وضع ادامه پیدا کند، نمی‌توانیم بگوییم که سرزمین سبز داریم؛ چون آب نداریم که کشاورزی کنیم.

سمنان لاین : سخن راندن از توسعه متوازن امری ساده  است تا آنجا که متاسفانه استاندارسابق برای سرپوش گذاشتن برروی ضعف های مدیریتی  از این واژه استفاده می کرد اما خوشبختانه این حنا با انتصاب دکترخباز بعنوان استاندار سمنان رنگ باخته  و تبدیل به واژه ای سطحی و دم دستی شده و درصورت استفاده ابزاری از این واژه ، مردم استان هم دیگر وقعی برآن نمی نهند.

لیکن آنچه ما رابدان داشت تا چند جمله ای در این خصوص با مخاطبان فهیم خود در میان بگذاریم این است که نماینده محترم شاهرود که یقینا دغدغه ی حوزه ی انتخابیه ی خود را دارند و وظیفه ی نمایندگی ایشان هم حکم میکند که پیگیر این امر باشند ابتدا باید توسعه متوازن را از درون شهرستان های شاهرود و میامی آغاز کنند و بهترین مثال برای چنین رویکردی اجابت خواسته ی به حق مردم دهستان قلعه نوخرقان در خصوص آب این منطقه و عدم انتقال آن به شاهرود میباشد.

وضعیت  بهداشت و درمان در شهرستان بزرگ میامی و مقایسه آن با شهرستان شاهرود که دانشگاه علوم پزشکی آنهم مستقل از سمنان میباشد یکی دیگر از مواردیست که باید قطعا در توسعه متوازن موردتوجه واقع شود.

اتخاذ چنین رویکردی قطعا بیانگر خواسته ی حقیقی برای ایجاد توسعه متوازن در تمامی بخش ها و روستاهای شهرستان های حوزه انتخابیه و به تبع آن استان خواهدبود.

لازم به ذکراست سمنان لاین بزودی توسعه متوازن در بخش راه ها ، پارک علم وفناوری استان (شاهرود) و... در کل استان را مورد بررسی قرار خواهد داد .

لینک های ذیل مربوط به درخواست های مردم دهستان قلعه نو طی مدت های گذشته از مسئولین  میباشد:

نامه سرگشاده مردم دهستان قلعه نو خرقان به استاندار سمنان؛ بحران شدید آب قلعه نو خرقان و انتقال آب به شاهرود!

 

اگر نگاه در انتقال آب قطری به منابع زیرزمینی باشد قطعا بر کشاورزی منطقه تاثیر خواهدگذاشت !

 

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - علی

  گزارش

  با سلام
  ایا می دانید چرا استان سمنان نسبت به استانهای دیگر کمتر توسعه یافته است
  بدلیل اختلافات درون استان ایا بهتر نیست دور هم بنشینیم وبرمبنای پتانسیل های هر شهرستان محور توسعه را تعریف کنیم وهمگی در ان چها چوب به همدیگر کمک کنیم فقط نظار گر نباشیم که به این فکر نکنیم مثلا به شهرستان سمنان ویا هر شهرستان دیگری چه داده شده به ما هم داده شود یا اینکه از ان شهرستان هم گرفته شود حداقل برای توسعه یکبار به نظر کارشناسان خبره توجه شود وسوار جو نشویم

 • مهمان - حسین

  گزارش

  آقای حسینی
  به جای اینکه رفتارهای غیر حرفه ای آقای جلالی را الگوی پیشرفت و ترقی خودتون قرار دهید، بهتره به توانایی های شخصی خودتون تکیه کنید.

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - برای عدالت

  گزارش

  سی سال همه امارها و طرح ها و ... برای سمنان بود حال چهارسال است برای جبران عقب ماندگیهای سی ساله در شاهرود هزینه میشود. اصلا چرا باهم دعوا میکنیم. چرا همه ما که ادعای تبعیض و بی عدالتی داریم از مقام عالی استان بعنی استانداری نمی خواهیم تا به صورت شفاف و کامل در همه ابعاد (تاکید میکنم در همه ابعاد و همه زمینه ها) نیازها و مشکلات مناطق مختلف استان را بیان کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در این صورت من و شمای هم نوع هم وطن و هم استانی اقناع می شویم که در هر نقطه از استان چه اقداماتی باید انجام شود، همه نقاط استان به لحاظ اشتغال، عمران و... در سطح عادلانه قرار بگیرند. کمپینی بسازیم برای اجابت درد همه ی ما یعنی عدالت "کمپین حرکت به سمت عدالت"

 • مهمان - مجید

  گزارش

  جالبه ... توسعه گرگان در چند سال اخیر به عنوان مرکز استان گلستان را ببینید ...
  ادعای این آقای نماینده مثل این میمونه که فلان روستای استان گلستان هم خودش را با گرگان مقایسه کنه و بگه چرا گرگان پیشرفت کرده ولی ما پیشرفت نکردیم./..
  این ... دیگه دورانش تموم شده و گذشته

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - مهمان

  گزارش

  نمی دونم چرا فرماندار ساری از ما ناراحته. البته اگه درست گفته باشید. اگه فرماندار ساری ناراحته ، شما که یک دنیا ازتون ناراحته. انحصارخواهی شهرستان شرق استان باید شکسته شود.

 • مهمان - سم...

  گزارش

  شما سمنانیها جز توهم زدن کار دیگه ای هم بلدید؟ این همه ... شما،کار رو به جایی رسونده که فرماندار محترم ساری هم از این همه انحصار طلبی شما به فغان بیاد بسه دیگه توهم تا کجا؟ .... تا کجا؟؟؟؟؟؟؟؟

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - محمودیان

  گزارش

  عالی بود. ای کاش نمایندگان سمنان هم به حق از مرکز استان دفاع کنند. به مانند شاهرود که بیشترین امکانات استان را دارد و باز هم فریادهاشون گوش فلک رو کر می کنه.

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - مسعود

  گزارش

  به نظرم شاهرود توسعه متوازن را اول از خودش شروه کنه .

 • مهمان - رضا

  گزارش

  نمایندگان شاهرود همیشه معترضند. بهتره به جای فرافکنی های بی مورد برای همه بخشها و روستاهای شهرستان شاهرود کار کنن. شهرستان شاهرود فقط شهر شاهرود نیست. راستی آقای حسینی شهرستان شدن بسطام چی شد؟ اینم یکی از راههای گسترش توسعه متوازن است.

 • مهمان - حسین

  گزارش

  خدایا استان ما را از خشکسالی و دروغ نجات بده

 • مهمان - حسین

  گزارش

  واقعا ما در شهر سمنان مشکلات فراوانی داریم و نسبت به شهرهای دیگه محل تفریحی مناسبی هم وجود نداره. امیدواریم مسولان برای کمبودهای شهرسمنان تلاش بیشتری بکنند.

 • مهمان - علی

  گزارش

  پاسخ متین و منطقی شما به نماینده محترم شاهرود را خواندم. امیدوارم ایشان هم جواب این مواردی را که اشاره کردید داشته باشند.

اخبار استان سمنان

تبلیغات