وب دایرکتوری

سخنانی از جنس بی تدبیری در آستانه سفر هیئت دولت تدبیر و امید به استان سمنان / سمنان لاین ؛ سازمان محیط زیست حق ندارد انتقال آب به دریاچه ارومیه و استان سمنان را درکنار هم ارزیابی کند / گزینه آخر شما توسط مردم گزینه اول خواهدشد !

به گزارش سمنان لاین ، پروین فرشچی در نشست خبری تعداد آب شیرین کن های فعلی را 35 واحد برشمرد و گفت: متاسفانه هیچ یک از این واحدها که دارای آلودگی اند ارزیابی زیست محیطی ندارند.

او با اشاره به افزایش تقاضا برای ایجاد واحدهای آب شیرین کن در مناطق شمالی و جنوبی کشور بر لزوم استفاده از تکنولوژی های برتر در این خصوص تاکید کرد و افزود: سایر واحدهای آب شرین کن هم باید تکنولوژی خود را به روز کنند.

فرشچی انتقال آب دریای خزر به دریاچه ارومیه و استان سمنان را از نظر سازمان حفاظت محیط زیست طرحی مردود دانست و گفت: این طرح فقط به عنوان آخرین راه حل می تواند درنظر گرفته شود.

او شورشدن مسیر انتقال آب و از بین رفتن کشاورزی و جنگل‌های هیرکانی و همچنین آلودگی حرارتی را از معضلات مربوط به طرح انتقال آب دریای خزر اعلام کرد.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست درپاسخ به علل تلف شدن 11 فُک دریایی در سواحل کشور آذربایجان گفت: متاسفانه شکار غیر مجاز در سواحل کشورهای دریای خزر یکی از دلایل کاهش جمعیت این گونه جانوری است.

او تعداد فُک های دریای خزر را طی 10 سال گذشته بیش از یک میلیون فک برشمرد و افزود: این تعداد هم اکنون به 110 هزار فک رسیده است.

فرشچی با بیان اینکه تعداد اندکی از فک ها بخشی از زندگی خود را در سواحل ایران سپری می کنند از پیشگام بودن جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سایر کشورهای حاشیه دریای خزر با هدف حفاظت از فک های این دریا خبر داد.

سمنان لاین - این مطالب آنقدر سیاسی و بچگانه است که ارزش پاسخ دادن ندارد اما مردم به ایشان می گویند ، این سخنان غیر کارشناسی جایی در دولت تدبیر وامید نداشته و شما انقدر که برای فک ها دلسوزی می کنید آیا جان مردم این خطه از کشور برای شما محلی از اعراب دارد؟

کنار هم قرار دادن دو طرح  انتقال آب به دریاچه ارومیه و فلات مرکزی ایران که دو مسیر و مختصات متفاوت دارد ، در غالب یک سخن کودکانه قرار می گیرد یا کارشناسی؟

جمله ی آخر ما به  معاون محیط زیست این است که  ؛ گزینه آخر شما توسط مردمان این استان با حضور رئیس جمهور در زادگاهش  تبدیل به گزینه ی اول خواهد شد!

الایحال این روش ها مصداق آن تمثیل است که می گوید ؛

ای ... عرصه سیمرغ نه جولانگه توست     عِرض خود می بری و زحمت ما می داری

 

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

اخبار استان سمنان

تبلیغات