وب دایرکتوری

توقع مردم از نماینده سمنان ؛ نامه ای به رئیس جمهور از بی توجهی مسئولان به مرکز استان و پاسخی به تمامیت خواهی یک نماینده

 

 

 

سمنان لاین - همانطور که همگان در جریان امور ما وقع در مجموعه ی استان هستند متأسفانه مدت هاست  بی توجهی های معناداری به شهرستان سمنان به عنوان مرکز این استان پهناور  روا گشته است.

نمونه ی بارز آن  را می توان در طرح هایی که جهت بررسی و تصویب در استان سمنان همزمان با سفر دولت تدبیر وامید تنظیم گشته است را مشاهده کرد.

صد البته بارها عنوان کرده ایم که این تبعیضات بر علیه مرکز استان هیچ ربطی به سطوح بالای دولت محترم که ریاست آن فرزند برومند این خطه میباشند  نداشته  که قطعا با اهداف و تدابیر دولت تدبیر در تضاد میباشد.

جالب و طنز ماجرا اینجاست که نماینده ی محترم شاهرود که بر کرسی ریاست مرکز پژوهش های مجلس تکیه زده است در نامه ای به ریاست محترم جمهور دم از تبعیض در استان زده است ، این در حالیست که خود ایشان بهتر از هر کسی می داند چگونه حق مرکز استان در بودجه ی سال های اخیر تضییع شده است با توجه به اینکه سمنان در سرشماری اخیر پرجمعیت ترین شهر استان محسوب می شود.

 

 

بخشی از نامه کاظم جلالی به دکتر روحانی ؛

<< ...با اين اوصاف انتظار مي‌رود تا با توجه به تبعيضات و ناملايماتي كه در طول دوره‌هاي گذشته بر مردم شهرستان‌ شاهرود رفته است و براي حفظ و تقويت جايگاه مردمي جنابعالي در اين خطه و همچنين انتظار مردم شاهرود مبني‌بر تلاش دولت تدبير و اميد در رفع نگاه‌هاي متمركزگرايانه در استان سمنان، خواهشمنداست تا با اتخاذ تدابير مناسب زمينه حضور جنابعالي در اين شهرستان در سفر پيش‌روي دولت به استان سمنان فراهم گردد. >>

 

لازم به ذکر است ایشان در مواقعی که لازم باشد و بسته به شرایط و در فصول انتخاباتی شهرستان شاهرود را در اکثر زمینه ها در بهترین و بالاترین ها در استان و حتی منطقه معرفی میکنند اما چه شده که در چرخش 180 درجه ای دم از تبعیض و عقب ماندگی ها در حوزه انتخابیه ی خود میزند.

 

اولا : آیا ایشان در مرکز پژوهش ها که خوشبختانه چند ماهی بیشتر به ریاستش بر این مسند مهم باقی نمانده هم اینگونه تصمیم گیری و نامه نگاری می کنند ثانیا : آیا در ماه های پایانی امسال و نزدیک شدن به رقابت های انتخاباتی جلالی باز هم چنین موضعی دارد یا در آن زمان با یک چرخش ماهرانه البته به زعم خود، همه چیز را گل وبلبل  توصیف می کند.

نگارنده به هیچ عنوان درصدد کتمان کمبود های موجود در شهرستان شاهرود و دیگر نقاط استان نیست بلکه  اتخاذ چنین شیوه ای در امور را صحیح نمی داند.

 

در موضوع میزان آرا دکتر روحانی در استان و رأی بالای  ایشان در شهرستان شاهرود که در بخشی از این نامه هم بدان اشاره شده ،  کاظم جلالی در همایش توسعه شاهرود در حضور مرتضی بانک معاون نهاد ریاست جمهوری با ارائه ی مطلبی نادرست بدین شرح عنوان نمود که  :   "   آقای حق شناس با من تماس گرفت و گفت من باید به شما تبریک بگویم ، گفتم چرا؟ گفت : درصد رأی مردم شاهرود به آقای روحانی  از مردم سمنان هم بیشتر بوده ... " که فایل صوتی آن در آرشیو سمنان لاین موجود است.

لازم به توضیح است  52 در صد مردم سمنان به دکتر حسن روحانی در انتخابات 92 ریاست جمهوری رأی داده اند این درحالیست که تنها 40درصد شاهرودی ها به ایشان رأی داده اند.

 

نهایتا انتظار مردم از مهندس خسروی نماینده شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه این است که در این مقطع  برخلاف رویه ی گذشته سکوت را جایز نشمارده  و با تنظیم نامه ای موجز به ریاست محترم جمهور بخشی از تبعیضات صورت گرفته به شهرستان های حوزه انتخابیه خود منجمله بودجه ی مرکز استان و... را با دکتر روحانی مطرح کرده تا ضمن خنثی نمودن نامه فوق الذکر بخشی از مطالبات مردم این شهرستان ها به گوش ریاست محترم جمهور رسانده شود.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - خ- ر

  گزارش

  آقای ... خسته نباشی دلاور. خداقوت پهلوان!!!!! پیشنهاد به آقای ....: تو خیلی زحمت در این 4 سال برای حوزه انتخابیه ات کشیدی. برو 4 سال استراحت کن دوباره بیا کاندید شو. این که همه پروژه های سمنان را به دیگران عطا کردی. بودجه مرکز استان را بین دیگر شهرستانها توزیع کردی. حق ما را به دیگران دادی. از بومی ها در ادرات حمایت و یا دفاع نکردی . مردم را از تشنگی و بی آبی درآوردی و.... اینها همه زحمته دیگه. خسته نباشی

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - صفری

  گزارش

  آقای جلالی تز خوبی!!!!! داره. در انتهای دوره نمایندگی مردم فریاد وااسفا سر می دهد که ایهالناس بیایید و ببینید شهرستان من مظلوم است و مرکز استان چنین و چنان. یا یک شبه می شود طرفدار سینه چاک رئیس جمهور عزیزمان. و این داستان سالهاست ادامه دارد....

 • مهمان - مهمان

  گزارش

  از یکی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خیلی خوشم می آید. چون همه همشهریاش در مرکز استان در ادارات کل و حتی ادارات شهرستانهای سمنان و مهدیشهر پست و مقام گرفتند. اما متاسفانه عزیزان سمنانی ما در دوره آقای خسروی همگی برکنار شدند. نمردیم و دیدیم اقتدار نماینده ....!!!!!!!!!!!!!!! را. واقعا برای ایشان ....

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - مسلم

  گزارش

  ... بر استانداری که اجازه چنین جسارتی رو به نماینده .. میدهد

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - صداقت

  گزارش

  آقای خسروی شما نماینده مرکز استان هستید لطفا جایگاه آنرا حفظ کنید تا خدای ناکرده روزی گفته نشود در دوره ی نمایندگی شما حق مردم با اخلاق این شهر گرفته نشد. دیر شده اما هنوز اندک زمانی باقیست.

 • مهمان - بهرام

  گزارش

  خسروی به داد شهرو حوزه ات برس معلومه کجایی ؟مگه به مردم تعهد نداری؟؟؟ بابا به ذره ... به خرج بده

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - مهمان طاهری

  گزارش

  سمنان لاین بابستی گفته شودکه متاسفانه تمام نارسائی و عقب ماندگی ناشی ازعملکرد فوق العاده بسیارضعیف مسئولین خود شهرستان میباشد که بی توجه به وظایف ومسئولیت تعهد ایشان است . وقتی درجائی خلآ بوجود میآید وزمینه مساعد میشود طرف مقابل به نفع خود ویا شهرستان خود بیشتر ازآنچه میباشد سود می برند نمونه آن شما دررابطه با همین سفر اقای دکتر روحانی به سمنان مطالبات شهرستانهای دیگر این استان ازفرمانداران .ائمه جماعت . شهرداران . شورای شهر ها .نمایندگان مجلس را مشاهده مینمائید که بطور جدی در ارتباطات مطرح وهمه جانبه تلاش می کنند درصورتیکه کارهای زیر ساختی دیگر شهرستان های استان مانند .آب .راه .بمراتب بهتر ازسمنان است ومسئله آب بطورجدی درشهرستانهای سمنان.سرخه.ومهدیشهر درحالت بحران قراردارد .وتازه دراین رابطه شمای سمنان لاین ازنماینده محترم درخواست نگارش نامه به ریاست محترم جمهورمی نمائید که میبایست خیلی زودتر خودشان اینکار میکردند وبا ارتباط مستقیم همه ابهامات رادرراستای مطالبات به حق حوزه انتخابیه خودمعمول میداشتند .

 • مهمان - مرتضی

  گزارش

  خوشم اومد سمنان لاین. الحق که درست گفتی

 • مهمان - شرفیه

  گزارش

  آقای جلالی : دکتر لاریجانی ریاست محترم قوه مقننه رو اختصاصاً می بری شاهرود این تبعیض نیست؟ پس گرمسار و آرادان و دامغان و سمنان و میامی و مهدیشهر و سرخه و... چی میشن؟

 • مهمان - ترحمی

  گزارش

  آقای خسروی شما هم نامه بنویسید و از بی عدالتی های رواشده به شهرها و شهرستانهای حوزه انتخابیه خود ( سمنان. مهدیشهر. سرخه. شهمیرزاد و..) بگویید. از شما انتظار داریم برای یک بار هم شده از منطقه خود دفاع کنید .

 • مهمان - رضا

  گزارش

  ای کاش جلالی صادقانه از مردم رای می گرفت. تضعیف یک شهر ستان آنهم سمنان و ان هم به ناحق و بازی با احساسات پاک مردم شهرستان خود. با ...

 • مهمان - دلسوز

  گزارش

  خدا را شکر رئیس جمهور آگاه و بصیری داریم. ایشان فرزند استان هستند و همه چیز را در جریان هستند. آقای جلالی برو به کسی بگو که استان و البته شما را نمی شناسه.

 • مهمان - ثمری

  گزارش

  درسته بحث تبعیض و بی عدالتی هست ولی برای کجا. برای شاهرود که همه ساله بیشترین اعتبار و پروژه ها را در استان دارد. یا سمنان که کمترین ها را داراست.

 • مهمان - مهمان

  گزارش

  آقای خسروی کجایی؟

 • مهمان - کریمی

  گزارش

  جلالی= پایان دوره انتخابات=آراء مردم= تکرار سیاست نخ نمای تبعیض در استان = گهی با این رئیس جمهور، گهی با آن رئیس جمهور= آمار غلط : جمع اینها می شود نمایندگی دوره بعد.

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - س-م

  گزارش

  سمنان لاین اگه تو از حق سمنان دفاع نکنی چه کسی دفاع می کنه؟ خدا قوت. سمنان لاینی ها.

 • مهمان - سعدیان

  گزارش

  عجب عکس جالبی از نماینده شاهرود !!!!!!! . خوشم اومد سمنان لاین.

 • مهمان - رضا

  گزارش

  دورد بر سمنان لاین. سمنان لاین دوستت داریم.

اخبار استان سمنان

تبلیغات