وب دایرکتوری

به بهانه ی سفر وزیر آموزش و پرورش به شرق استان/ انتظار مردم از وزیر دولت قانون اجرای مرّ قانون ؛ دانشگاه فرهنگیان فقط در مراکز استان ها

 

طبق گفته ی جهان مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ، شرق استان  میزبان وزیر آموزش و پرورش خواهد بود. وزیری که  در طول وزارتش همواره نامش در صدر احتمال استیضاح شدن قرار دارد.

و یکی از نکاتی که نمایندگان بدان پرداخته اند موضوع دانشگاه فرهنگیان است.

سمنان لاین هم با توجه به دغدغه ی مردم  بارها به این نکته اشاره داشته است که دادن مجوز جهت این دانشگاه طبق قانون بغیر از مراکز استان ها از حیطه ی اختیار وزیر آموزش و پرورش به تنهایی خارج است . لذا تقاضای مردم ازاستاندار محترم این است که قبل از ورود ایشان به استان تذکرات لازم را به وزیر مربوطه و مقامات محلی اعلام داشته و در دولت قانون از یک بی قانونی احتمالی جلوگیری شود.

چراکه متأسفانه گاهی اوقات در این موارد متأسفانه برخی از هم استانی ها از روش " راه بنداز ،جا بنداز " استفاده کرده که در این موردِ بخصوص ،نهایتا موجب تضعیف دانشگاه فرهنگیان در مرکز استان و کل استان خواهد شد.

خبرنگار سمنان لاین هم در این خصوص بشرح ذیل مصاحبه ای با مسئولان دانشگاه فرهنگیان کشور داشته که به نظر مخاطبین محترم میرساند :

 

سمنان لاین در مصاحبه با دکتر شفیعی مشاور ارشد رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور؛

 

 

 با توجه به اینکه شهرستان های مختلف در کشور متقاضی ایجاد پردیس دانشگاه فرهنگیان هستند از یک سو واز طرفی سیاست دولت در آموزش عالی که مبتنی بر کیفی سازی میباشد ،آیا ایجاد پردیس های فرهنگیان در خارج از مراکز استان ها در دستور کار سازمان مرکزی دانشگاه ها قرار دارد؟

 

شفیعی مشاور ارشد رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور در پاسخ به سؤال خبرنگار سمنان لاین گفت : با تاکید براجرای سیاست کلی دولت مبنی برکیفی سازی در دانشگاه فرهنگیان  با رد مباحث مطرح شده در خصوص ایجاد پردیس های جدید در غیر از مراکز استان ها افزود ؛ هر گونه تغییری در سیاست های دانشگاه فرهنگیان منوط به تصویب در هیئت امنای دانشگاه بوده که وزیر محترم آموزش وپرورش فقط بعنوان یک عضو در این هیئت محسوب می شود و یک رأی دارد .

شفیعی همچنین افزود؛ هرگونه مصوبه ای نه برای یک شهرستان خاص بلکه با در نظرگرفتن پارامترهای مختلف برای کلیه شهرستان هایی که واجد شرایط می باشند لحاظ میگردد ، که  آن موضوع خاص مطرح شده ، با توجه به مغایرت با اساسنامه دانشگاه ، در دستور کار نمی باشد.

 

سمنان لاین  در مصاحبه با تاجیک معاون اداری مالی دانشگاه فرهنگیان کشور :

 

 

آیا کلاس های ناپیوسته با دانشگاه فرهنگیان مرتبط هستند؟

تاجیک  معاون اداری مالی دانشگاه فرهنگیان کشور هم ضمن تأکید بر اجرای اساسنامه این دانشگاه مبنی بر استقرار پردیس های دانشگاه فرهنگیان فقط در مراکز استان ها افزود ؛

ایجاد کلاس های ناپیوسته معلمین از دیرباز در شهرستان های مختلف کشور مرسوم بوده که این موارد کاملا موضوعی متفاوت بوده و هیچ ارتباطی با دانشگاه فرهنگیان ندارد.

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - علایی

  گزارش

  درود بر نظر رضا....مگر مرده باشیم از این پس

 • مهمان - مرتضی

  گزارش

  با نظر مهمان- مهمان موافقم که روزنامه مورد نظر در راستای توسعه سمنان عزیز نیست. ولی بحث آقا فرهاد چاپلوسی و رایزنی آقای دکتر جلالی بود که نگذاشت اداره کل راه حتی با موافقت وزیر راه به حق خودش یعنی استقرار در مزکز استان برسه.

 • مهمان - مهمان

  گزارش

  مهمان فرهاد باید گفت که نماینده موردنظر شما وباآن روزنامه ای هم که درست کرده است اصلآ در راستای توسعه اینشهر نیست و واردمسایل اینجوری اصلآنمیشود وزبان گویا وخواست مردم نیست.همانگونه که شما خودتان واردیک موضوع جدی برای خنثی سازی شده اید

 • مهمان - مهمان

  گزارش

  به آقای خسروی بگویید مردم شما را به خاطر کم کاری و عدم دفاع از مرکز استان نخواهند بخشید.

 • مهمان - رضا

  گزارش

  مرده باشیم و اجازه بدیم منبعد کوچکترین حقی از مرکز استان ضایع بشه.

 • مهمان - مرتضی

  گزارش

  ضمن تشکر فراوان از سمنان لاین عزیز و دوست داشتنی. به اطلاع غوغاسالاران می رساند دانشگاه فرهنگیان طبق مصوبه هیات امنای دانشگاه فقط و فقط و فقط در مراکز استان ایجاد می شوند. بنابراین دانشگاه فرهنگیان سمنان پایدار و جاوید خواهد بود.

 • مهمان - فرهاد

  گزارش

  همانطور که مجوز اداره کل راه و ترابری در مرکز استان توسط دکتر ک... ار وزیر راه گرفته شد و ج.. توانست باچاپلوسی و رایزنی بارییس جمهور وقت
  ان مجوز راباطل نماید حالا نوبت مهندس خسروی است که اگروزیر امورش پرورش در سفر به شاهروددر مورد دانشگاه فرهنگیان قولی یا اقدامی کرد با
  رایزنی با دکتر روحانی حق مردم سمنان را گرفته و مجوز را باطل نماید

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - سمنان مهمان

  گزارش

  سمنان لاین نظر شما درست است بطوریکه مشاهده می نمایئد بعضی از نمایندگان شهرهای این استان کارقوه مجریه راهم دارند انجام می دهند مثلابااستفاده ازخلآ درشهرستان سمنان مسئولیت ملی را زیر پا گذاشته وفرصت طلبی می کنند .به بهانه برگزاری مناسبتی دران شهر با هماهنگی وزرا ویا مقامات وزارتی بطور مرتب به آنشهر مسافرت نموده وکلنگ زنی طرحهای مختلف درمانی . بهداشتی .آموزشی واقتصادی انجام میدهند وکارشان سیری ندارد . باتوجه به اینکه در شهرستان های پرپتانسیل سمنان . سرخه.مهدیشهر .شهمیرزاد بدلیل نداشتن نبود بودجه واعتبارات تمام طرحهای آموزشی درمانی وبهداشتی نیمه کاره رها گردیده ومردم درمضیقه قرار دارند .

 • مهمان - داود

  گزارش

  سلام بر سمنان لاين عزيز كه به حق زبان گوي مردم مظلوم سمنان هستيد
  ممنونم از زحمات ارزشمند شما

 • مهمان - صداقت

  گزارش

  مگه این شهر نماینده نداره که از حق مردم سمنان دفاع کنه؟

 • مهمان - قزوینی

  گزارش

  سمنان لاین از اطلاع رسانی شما ممنونیم. فقط از آقای استاندار می خواهیم تو را بخدا اینجا دیگه سکوت نکنه و از حق مرکز استان دفاع کنه چون واقعا با پراکنده کردن و ایجاد شعبات و پردیس در مناطق دیگه دانشگاه فرهنگیان مرکزاستان تضعیف میشود.

اخبار استان سمنان

تبلیغات