وب دایرکتوری

استاندار ؛ بررسی راه سمنان به فیروزکوه در سفردولت تدبیر و امید به استان !!! / تنها طرح مرکز استان برای پروژه ای که از قضا مصوبه هم دارد / سمنان لاین : مرواریدها برای دیگران و آب نبات ...

استاندار سمنان گفت: طرح های نیمه تمام و در حال اجرا در این استان، در سفر کاروان تدبیر و امید، در سه قالب مطرح و تصمیم گیری می شود.


محمد وکیلی افزود: طرح های قابل بررسی در سفر دکتر روحانی رییس جمهوری به استان سمنان، در سه محور ملی استانی، استانی، و ملی استانی شهرستانی برنامه ریزی شده است.
وی خاطرنشان کرد: طرحهایی مانند محور شمال به جنوب یک پروژه ملی و طرح تامین آب برای استان سمنان یک پروژه استانی و طرحهایی مانند راه آهن گرگان به شاهرود طرحی ملی استانی شهرستانی است که قرار است در سفر دولت تدبیر و امید به استان سمنان بررسی شود.
وکیلی افزود: در طرح آزاد راه حرم تا حرم خواست استان سمنان در سفر دولت یازدهم، این است که این آزادراه در ادامه مسیر از قم به گرمسار، اتصال این آزاد راه از گرمسار به سمنان ادامه یابد. 
وی ادامه داد: در حوزه راه ها قصد داریم راه دامغان به گلوگاه، سمنان به فیروزکوه و ایوانکی به دماوند را بررسی کنیم. 
استاندار سمنان با اشاره به طرح های مربوط به بخش صنعت که در سفر دکتر روحانی به استان سمنان قابل طرح است، گفت: تلاش داریم با اختصاص تسهیلات بانکی به بخش خصوصی، برای رفع تعطیلی واحدهای صنعتی کمک کنیم و با راه اندازی واحدهایی صنعتی مانند آریا ترانسفور و سیمان شاهرود، سیمان بیارجمند، سیمان تویه دروار و سیمان سنگسر، به توسعه اقتصاد و اشتغال در این استان کمک شود.

 

سمنان لاین - وقتی طرح های سفر را بررسی می کنیم مظلومیت های مرکز استان بیش ازپیش نمایان می شود.

صدالبته این بی مهری ها به مرکز استان هیچ ربطی به رئیس جمهور محترم و دولت تدبیر و امید نداشته  بلکه ریشه ی آن عوامل متعددی را شامل می شود که بازگو کردن آن در این مقطع به صلاح نمیباشد.

اما سخن مردم با استاندارمحترم که در رأس هرم اجرایی دولت در استان سمنان میباشد اینست که آزاد راه گرمسار به سمنان یک طرح ملی بوده وهیچ ارتباطی به استان نداشته و راه سمنان - فیروزکوه هم مصوبه وزارت راه وشهرسازی را دارد پس چیز جدیدی برای مرکزاستان نیست که آنرا در غالب طرح های سمنان بازگو کنیم و باید  در این سفر جاده ی سمنان - معلمان - اصفهان یا  احداث راه آهن دوآب ،مهديشهر- سمنان - نايين - اصفهان(كريدور شمال جنوب) جهت گرفتن مصوبه  در غالب طرح های پیشنهادی قرار می گرفت.

گویی در این میان مرواریدها به شهرستانهای دیگر داده شده و سهم مرکز استان چیزی جز آب نبات نیست!

لذا تقاضای گروه های مختلف مردم که در شبکه های اجتماعی نمود پیداکرده است حذف همین یکی دو مورد از طرح های مرکز استان در سفر است تا خیال همه ی دوستان مدعی توسعه متوازن در استان راحت شده و مردم سمنان ،سرخه ومهدیشهر هم تکلیف خود را دانسته و خواسته های قابل اجرای خود رابا شخص رئیس جمهور در میان بگذارند. 

تعدادی از این خواسته ها  که توسط موثرین  شهرهای سمنان،سرخه و مهدیشهر  با بررسی های کارشناسی و در نظر گرفتن کمبودهای دولت دربخش منابع مالی و اعتباری  صورت گرفته  بدین شرح میباشد ؛

 

1:انتقال آب درياى خزربه استان

 

2: تكميل  جاده سمنان - معلمان - اصفهان

 

3:احداث راه آهن دوآب ،-مهديشهر- سمنان - نايين - اصفهان (كريدور شمال جنوب)4: احياى بافت هاى تاريخى شهرهاى سمنان ،سرخه ومهدیشهر  و روستاهاى تاريخى سمنان و واگذارى بناهاى تاريخى به بخش خصوصى براى بالا بردن سرعت مرمت و بازسازى بناهاى تاريخى و اعطاى تسهيلات با بازپرداخت هاى مناسب جهت سرمايه گذارى و كمك براى ثبت جهانى آنها.


5:تصويب و اجراى پژوهشكده باستان شناسى و زبان هاى باستانى در سمنان و رشته هاى مرتبط به اين حرفه براى دانشگاه هاى سمنان


6:تخصيص بودجه مکفی براى شهرستانهای  سمنان .سرخه ومهدیشهر  - از آنجايه كه بيش از ٧٠ ٪ درصد بودجه هاى تعیين شده توسط دولت براي استان سمنان - فقط براى دیگرشهرستان ها لحاظ میشود.

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - علیرضا ش

  گزارش

  دوستان بیایید واقع بین باشیم و خودمون رو گول نزنیم .اینکه رییس جمهور بیاد و تو این وضعیت رکود و بی پولی وعده ا ی بده و دل ما خوش بشه حرفی نیست. این کشور تو پرداخت حقوق کارکنانش مونده بعد ما توقع داریم برای پروژه های شهر یا استانمون با یک لیست بلند بالا وعده تو خالی بشنویم به نظر بنده روی دو سه مورد اصلی با جدیت زوم کنیم .اول مورد انتقال آب از دریای خزر به سمنان که بسیار حیاتی و محور اساسی توسعه سمنانه.دوم تعریض جاده سمنان فیروزکوه است که شاهراهی حیاتیست و موجب افزایش سهم ترانزیت کالاست .و سوم هم بحث جدی اتمام طرح فاضلاب شهر سمنانه که متاسفانه مغفول مونده .انجام طرح فاضلاب هم موجب باز چرخانی چرخه آب سمنانه که میتونه با استفاده از پساب برای آبیاری پارکها و فضای سبز فعلی مفیدباشه هم موجب افزایش مناطق سبز شهرمون باشه و با توجه به جوانی شهر و توسعه روزافزون جمعیت د رآینده معضلات زیست محیطی رو به دلیل عدم وجود شبکه فاضلاب نداشته باشه.

 • مهمان - مهمان- مهمان

  گزارش

  مردم سمنان برای پیشرفت سمنان خودشان اقدام نمایید از طرق مختلف مانند کمپین و... چون نه این شهر نماینده دارد نه استاندار و مسئولین دنبال نگه داشتن خود و ریاست هستند نه انجام کار برای مردم

 • مهمان - علی

  گزارش

  ده سال است که شروع به سا خت سه پل بصورت نامناسب وناقص در ورودی وخروجی های اینشهر کرده اند ضمن اینکه برای ورودغرب شهربه کمربندی تمام ترافیک سنگین باید از دوراه متقاطع از آن محل خطرناک عبور نمایند وخدا می داند دراین نقطه شدیدآ حادثه خیز وخطرناک چقدراتفاقات ناگوا افتاده است وحتی با تکمیل وانجام یک روکش اسفالت باند دوم که طول آن بیشتر از دو کیلومتر نمیباشد حد اقل این نقطه را حذف وبه ان سامان داد.هیچ اراده ای
  برای انجام کارهای راه وابنیه دراین شهرستان وجود ندارد

 • مهمان - مهمان

  گزارش

  در یکی از شبکه های اجتماعی همشهری دلسوزی مطلبی با این مضمون نوشته بود که مانده رئیس محترم جمهور و دوست داشتنی مان را چطوری به زادگاه خود تشریف فرما می کنند. فرودگاه که نداریم ( اینجا سمنان است مرکز استان ) . راه آهن سمنان که ایستگاهش برای عهد بوق است ( اینجا سمنان است مرکز استان ) از طریق جاده ( با کدام اتوبان و کدام ورودی در خور ( اینجا سمنان است مرکز استان) . آقای استاندار لطفا پاسخ بدهید؟

 • مهمان - همتیان

  گزارش

  آفرین بر سمنان لاین. آفرین بر تشکلهای مردم نهاد دلسوز سمنان. طرحهای یاد شده مهم و اساسی هستند. باید دست به دست هم بدهیم تا این خواسته ها با حمایت دولت محترم در سمنان و مهدشهر و سرخه تحقق یابند.

 • مهمان - مسعود

  گزارش

  در حوزه راه همانی که اداره کل آن بر خلاف قانون به جای مرکز استان در یک شهرستان در حاشیه خروجی استان مستقر گردیده و یا باید با مسکن و شهرسازی استان ادغام می شده ، بیشترین ظلم به شهرستان سمنان بعنوان مرکز استان شده است. آقای استاندار چرا به این موضوع نمی پردازی. همه ما می دانیم که شما هم کاملا به این بی عدالتی واقفید ولی از ترس نماینده آن آن شهرستان دم بر نمی آورید.

 • مهمان - علی

  گزارش

  خودشیرینی برای یک نماینده خاص. آقای وکیلی این است تجربه مدیریتی شما . تضعیف مرکز استان تضعیف کل استان است.

 • مهمان - مهمان

  گزارش

  آقای استاندار: تا کی می خواهید حواستان فقط به شرق استان باشد. غرب و نیز شهرستانهای مرکزی استان از جمله مرکز استان چه می شود؟ شما استاندار استان سمنان هستید. چرا نسبت به مرکز استان بی عدالتی می کنید ؟ با این توجه بیش از حد دوران مدیریت شما افزایش می یابد؟

 • مهمان - کاظمی

  گزارش

  وقتی یک نماینده قوی نداریم باید هم به مرکز استان ظلم شود.

 • مهمان - مهدی

  گزارش

  آقای استاندار یادت باشد که در دوران مدیریت شما در استان برای مرکز استان یک طرح بزرگ ، نه اصلا متوسط نداشته اید.

 • مهمان - سیادت

  گزارش

  آقای استاندار یکبار هم شده پاسخی به این همه درخواست های مردم مرکز استان بدهید.اگه طرح ها ی مرکز استان اینه که اینها هم مصوبه داشته پس شما هم لطفا بگویید طرح های استان بغیر از مرکز استان تا همه بدانند چه حقی از سمنان ضایع شده است. آقای روحانی منتظرت قدوم زیبای شما هستیم تا خیلی چیزها را با شما مطرح کنیم.

 • مهمان - مهمان

  گزارش

  راه معلمان .پایگاه نظامی .سمنان فیروزکوه که نزدیک ترین واقتصادیترین کریدر جنوب کشور به شمال کشور یعنی استان گیلان .استان .مازندران .ومرکز کشور است ویک راه استراتژیک محسوب میشود .سئوال اینجاست که چرا بهسازی وبه بزرگرا ه تبدیل نمیشود؟؟ چرا مسکوت مانده واز سوی مسئولین ارشد استان بی توجهی میشود ..

 • مهمان - ذوالفقاری

  گزارش

  آیا واقعا توسعه ی متوازنی که استاندارمحترم دم از آن میزدند این بود؟ تقاضای ما این است که این طرح ها حتما تجدیدنظر شود در غیراینصورت ما این روش غیراصولی را در جلوی چشم مسئولان استان به رئیس جمهور عزیز خواهیم گفت و دیگر جای گلایه ای باقی نماند.

 • مهمان - مهمان سمنان

  گزارش

  بزرگراه شدن راه فیروزکوه تاسمنان که مال چهارسال قبل بوده است که حتی قسمتی از آن درمحدوده استان تهران انجام گردیده است که اکنون دو سال میباشد انهم تعطیل شده است .شمارا بخدا به این ر یاست جمهور محترم که بوسیله ایشان به قدرت رسیده اید اینهمه کم لطفی به ایشان واین شهر نکنید ..

 • مهمان - نقوی

  گزارش

  ببخشید نماینده ی این شهر کجا تشریف دارند؟

 • مهمان - قدس

  گزارش

  لطفا از طرف ما هم به استاندار بگویید برای خوشایند بعضی از دوستانشان این یک طرح مربوط به سمنان را هم بردارد .

 • مهمان - بهرام

  گزارش

  متاسفم برای مسولین استان به خصوص استاندار که با مرکز استان در دولت تدبیر و امید اینگونه برخورد می کنه ظاهر ا هر چی داد و بی داد و هو چیگری کنی بهتر نتیجه میگیری مثل سایر ...

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط مدیر سایت ویرایش شد
 • مهمان - شاهرود

  گزارش

  شتر در خواب .......

اخبار استان سمنان

تبلیغات