وب دایرکتوری

واکنش الله‌کرم به توصیه برجامی محسن رضایی

 

بنیانگذار انصارحزب الله گفت: وقتی که رهبر انقلاب برجام را پذیرفتند، ما هم به طبع ایشان برجام را می‍‌پذیریم اما در درونش معتقد هستم که ما میتوانیم زهرجام، را نقد کنیم.
 
 حسین الله كرم بنيانگذار انصارحزب الله  در واكنش به صحبت‌هاي محسن رضايي مبني بر اينكه«نیروهای حزب‌اللهی حواسشان باشد در نقد برجام،وارد حریم رهبری نشوند»، گفت: اينكه برادر محسن مي گويند برجام رهبري را نقد نكنيد، حرف درستي است.
 
الله كرم ادامه داد: ايشان گفتند كه ما سه برجام داريم. برجام مجلس، برجام شوراي عالي امنيت و برجام سوم نيز برجام رهبري است كه نبايد آن را مورد نقد قرار بدهيم. به نظر من اين نكته درست است.
 
اين فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به قطعنامه 598، افزود: برجام را هم مانند قطعنامه 598 بايد تفسير كرد. درست است كه بنده برجام را زهر جام مي‌دانم اما وقتي كه رهبر انقلاب آن را پذيرفت، ما هم به طبع ايشان برجام را مي‍‌پذيريم اما در درونش معتقد هستم كه ما ميتوانيم مسائلي كه مربوط به عدم تعهد آمريكا و اجرايي نشدن برجام يا زهرجام است، را نقد كنيم.
 
وي تأكيد كرد كه «مثلا ما مي‌توانيم عدم توجه دولت به الزاماتي كه در برجام رهبري هست را نقد كنيم.‌به نظر من برادر محسن هم به اين نكته معتقد است.»
 
الله كرم در پاسخ به اين سئوال كه «آيا اين قبيل موضع‌گيري از سوي گروه‌هايي منتسب به حزب‌الله زير سئوال بردن اصل برجامي كه مورد پذيرش رهبر هم قرار گرفته،‌نيست؟»، گفت: نه. من مي گويم كه رهبري يك سري الزاماتي را براي برجام گذاشته است كه اين الزامات اجرا نمي‌شود، ما ميتوانيم اين الزامات قبل از پذيرش و بعد از اجراي برجام را نقد كنيم. اينها كه اجرايي نشدند. به نظر من برادر محسن نظرشان اين نبود كه اين مسائل را بررسي نكنيم. بررسي و نقد نكردن پذيرش برجام از سوي رهبری مورد نظر برادر محسن بود.

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار استان سمنان

تبلیغات