وب دایرکتوری

ماجرای ناراحتی مشایی از متکی

 

مصطفی رضاحسینی نماینده اسبق مجلس که سخنگوی طراحان سوال از محمود احمدی‌نژاد هم بود در گفتگویی با روزنامه آرمان به بیان نکاتی جدید از ماجرای سوال از رییس‌جمهور سابق پرداخته است.

بخش‌هایی از اظهارات این نماینده پیشین مجلس درباره عزل منوچهر متکی را در ادامه بخوانید؛

*بحث عزل آقاي متكي در زماني كه خارج از كشور بود هم مباحث خاص خودش را داشت. بحث خانه‌نشيني و غيره و مجموعه اين اتفاقات كه به نام قانون‌گريزي از آن ياد مي‌كنيم و به ويژه جريان انحرافي كه تبديل به يك جريان بسيار مرموز و خطرناك شد، طي تذكراتي به احمدي‌نژاد انتقال داده شد اما ايشان توجهي نمي‌كرد. مجموع اين رفتارها، برخي دوستان را در مجلس به اين باور رساند که باید يك جا اين مسائل متوقف شود. حتي در يكي از جلسات محرمانه موتلفه در كوچه آذر روبه روي مجلس بحث رفت و آمد بزرگان به منزل احمدي‌نژاد در زمان خانه‌نشيني بود كه چرا او اين كار را انجام مي‌دهد. در نهايت آقاي بادامچيان به عنوان نماينده اصولگرايان نزد احمدي‌نژاد رفت و به او گفته بود بياييد و به كارتان در دولت برسيد كه احمدي‌نژاد در جواب گفته بود مگر بايد از بزرگان حرف شنوي داشته باشم؟ وقتي اين موضوعات بين دوستان مطرح شد. ديگر عزم ما براي سوال از رئيس‌جمهور جدي‌تر شد.

*حرف هاي رئيس‌جمهور وقت يعني آقاي احمدي‌نژاد و معاون پارلماني ايشان درباره آقاي متكي هيچ كدام صحت نداشت. متكي بسيار انسان شريف، صديق، دوست داشتني و با خدايي است و اهل دروغ و مبالغه نيست. يكي از موضوعاتي كه مطرح شد، اين بود كه به حيثيت كشور لطمه زده شده؛ وزير خارجه كشور رفته است به كشور ديگري براي مراودات سياسي و هر آنچه بوده به پادشاه يا رئيس‌جمهور كشور مقصد گفته است. مطرح كردند ايشان وزير نبوده است؛ سوال ما اين است اگر ايشان وزير نبوده، چرا فرستاده شد كه برود در يك نشست مهم بين‌المللي حضور پيدا كند. گفتند ايشان تا دوشنبه وزير بوده و بعد عزل شده است. اگر تا دوشنبه بوده پس چرا صبر نكرديد متكي از سفر برگردد و بعد اقدام كنيد؟ گفتند اين تصميم قبل سفر بوده چون برنامه سفر چيده شده بود، آقاي رئيس‌جمهور نامه عزل را نوشته و به دفتر داده و گفته بود دوشنبه كه از سفر برگشت اين نامه را بدهيد اما چون متكي روز دوشنبه نيامد سيستم كار خودش را كرد كه اين موضوع براي يك كشور و يك سيستم خيلي زشت است و خنده‌دار است اين قدر بي‌نظمي باشد كه رئيس‌جمهور نامه‌اي درباره وزيرش به دفتر بدهد و بگويد اين را روز دوشنبه اجرا كن.

*متكي به هيچ‌وجه با هواپيمای شخصي به آن سفر نرفته بود، ما بليت‌هاي سفر ايشان را بررسي كرديم. اصلا چنين چيزي نبوده كه ايشان با هواپيماي شخصي سفر برود. رفتن به اين سفر يك برنامه‌ريزي دو سه ماهه نياز دارد و يك شبه نبوده است. بليت‌ها و نوع هواپيما و تاريخ رفت و برگشت سفر هم مشخص است. گويا در يكي از سفرهاي آقاي احمدي‌نژاد و تيمش به آمريكا و سازمان ملل، يك شب از شب‌هاي سفر، مشايي، متكي را صدا مي‌كند و به او مي‌گويد: «برويد و زمينه مذاكره پشت پرده با سران آمريكايي را تدارك ببينيد تا نشستي داشته باشيم». آنجا متكي با تعجب به مشايي مي‌گويد:«اين كار در اختيار بنده نيست، اين اتفاق بايد با نظر بزرگان كشور صورت گيرد، آيا در جريان و موافق اين كار هستند؟» مشايي آنجا با لحن تندي مي‌گويد اين حرف‌ها چيست كه مي‌زنيد و شما برويد اين كار را انجام دهيد، در حقيقت اين كار به فرد ديگري ارتباط ندارد. آقاي متكي اين كار را نكردند، موضوع را انتقال دادند و كليد اختلاف از اينجا زده شد تا جايي كه اقدام به عزل، نقطه جوش اختلاف بود كه البته از احمدي‌نژاد اين كارها بعيد نبود.

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار استان سمنان

تبلیغات