وب دایرکتوری

سرقت خودرو در چند ثانيه

 

 چندين مالباخته كه براي شكايت به كلانتري رفته بودند، نمي‌توانستند باور كنند كه فردي فقط در چند ثانيه، وقتي آنها براي بستن در پاركينگ از خودروي‌شان پياده مي‌شدند، ماشين‌شان را دزديده و پا به فرار گذاشته است. سارق، مجرمي سابقه‌دار است كه پليس پايتخت موفق شد او را با شليك چند تير هوايي دستگير كند.

 او علاوه بر سرقت چندين دستگاه خودرو، با استفاده از آنها از زنان زورگيري كرده و قصد اخاذي از مالباخته‌ها را نيز داشت. يكي از شاكيان، دوست قديمي متهم است كه پس از سال‌ها او را در جاجرود سوار ماشين كرد اما اسير نقشه سرقتش شد. رسيدگي به اين پرونده از ١٤ ارديبهشت امسال با اطلاع كلانتري ١٤٦ حكيميه از وقوع يك فقره سرقت خودرو آغاز شد. 

مالباخته به ماموران گفت: «عصر امروز وقتي ماشين سمندم را از پاركينگ خانه بيرون آوردم، براي بستن در از آن پياده شدم كه در همين لحظه، مردي حدودا ٣٠ ساله سوار ماشين شد و به سرعت فرار كرد. همه اسناد خودرو و مدارك شناسايي‌ام در خودرو بود. مدتي بعد، سارق با من تماس گرفت و گفت حاضر است در ازاي يك ميليون و ٥٠٠ هزار تومان، ماشين را پس بدهد براي همين شماره كارتش را به من داد.»

با ثبت شكايت مالباخته پرونده‌اي با موضوع «سرقت خودرو» تشكيل و براي رسيدگي در اختيار پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت. با آغاز تحقيقات، كارآگاهان صاحب حساب عابربانك را شناسايي و مورد بازجويي قرار دادند. او گفت: «چند وقت پيش، يكي از دوستانم به نام ارسلان، به من مراجعه كرد و با اين بهانه كه تازه از شهرستان آمده و قصد دارد براي خانواده‌اش پول واريز كند، كارت عابربانكم را گرفت. قرار بود پس از واريز پول، كارت را پس بدهد اما ديگر خبري از او نشد.»

همزمان كارآگاهان با رجوع به بانك اطلاعاتي مجرمان سابقه‌دار پليس، موفق به شناسايي يكي از مجرمان سابقه‌دار در زمينه سرقت به نام ارسلان (٣٠ ساله) شدند. تحقيقات براي شناسايي مخفيگاه او آغاز شده بود كه ماموران گشت پليس در فلكه اول تهرانپارس به يك دستگاه خودروي سمند سفيد پارك شده در يكي از كوچه‌هاي فرعي مشكوك و پس از بررسي شماره پلاك آن متوجه شدند كه خودرو چند روز قبل به سرقت رفته و متعلق به مالباخته است. در حالي كه بازرسي خودرو براي كشف سرنخي از متهم آغاز شده بود، خبر رسيد كه يك دستگاه خودروي پژو پارس نيز در فلكه اول تهرانپارس، به همان شگرد دزديده شده است. 

صاحب پژو به ماموران گفت: «چند وقت پيش به شكل كاملا اتفاقي، يكي از بچه‌محل‌هاي قديمي‌ام به نام ارسلان را در جاجرو ديدم سوار ماشينم كردم. در بين مسير براي خريد مقداري خوراكي از ماشين پياده شدم كه در همين لحظه، ارسلان پشت فرمان نشست و ماشين را دزديد. از آن روز به بعد هيچ خبري از او ندارم.»كمتر از يك روز از سرقت خودروي پژو نگذشته بود كه سرقت خودروي ديگري نيز (رانا) به كلانتري ١٤٦ اعلام شد تا زنگ سريالي بودن سرقت‌ها به صدا درآيد. سارق كه اين‌بار با مقاومت صاحب خودرو روبه‌رو شده بود پايش را روي گاز گذاشت و او را ١٥ متر روي زمين كشيد.

مالباخته به ماموران گفت: «روز سرقت، از ماشين پياده شده بودم تا در پاركينگ را ببندم. ناگهان سارق از يك خودروي پژو پياده و سوار ماشين من شد. سريع خودم را رساندم و در سمت راننده را گرفتم اما سارق پايش را روي گاز گذاشت و باعث شد من ١٥ متر روي زمين كشيده شوم. دست آخر دستم رها شد و متهم ماشين را دزديد.» 

وقوع سرقت‌هاي متعدد خودرو در حالي بود كه تحقيقات كارآگاهان نشان مي‌داد، متهم با استفاده از خودروهاي سرقتي اقدام به كيف‌قاپي از زنان نيز كرده و در يك فقره از سلاح سرد نيز استفاده كرده است. يكي از همين مالباخته‌ها به كارآگاهان گفت: «چهار خرداد امسال مي‌خواستم با خودرو وارد پاركينگ خانه‌ام در فلكه اول تهرانپارس شوم كه ناگهان راننده يك خودروي پژو نزديك شد و كيف دستي‌ام را از روي صندلي شاگرد دزديد و سريع فرار كرد.»

 مالباخته ديگري نيز كه با تهديد سلاح سرد از سوي متهم روبه‌رو شده بود، گفت: «چهار خرداد در خيابان پاسداران در ماشينم با موبايل حرف مي‌زدم اما به محض اينكه پياده شدم، متهم (سوار بر يك دستگاه پژو) به سمتم آمد و چاقويي زير گردنم گذاشت. او با تهديد، كيف دستي و گوشي‌ام را دزديد.»

همزمان، سرقت يك دستگاه خودروي ال٩٠، اين‌بار در فلكه دوم تهرانپارس و تماس سارق با مالباخته براي اخاذي دو ميليوني نيز به پليس اطلاع داده شد. ماموران به سرعت به محل اعزام شدند تا با اجراي طرح مهار، مخفيگاه متهم را شناسايي كنند. سرانجام آنها در كمتر از چند ساعت، با زيرنظر گرفتن محدوده تهرانپارس موفق به شناسايي متهم، سوار بر خودروي راناي سرقتي شدند و پس از تعقيب و گريز با شليك چند تير هوايي، او را دستگير و به مقر انتظامي منتقل كردند. سرهنگ كارآگاه فخرالدين افراسيابي، رييس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ با بيان جزييات پرونده از مالباخته‌هايي كه به شيوه مشابه مورد سرقت خودرو يا كيف قاپي قرار گرفته‌اند خواست براي پيگيري شكايت خود به پايگاه چهارم پليس آگاهي در خيابان سيدخندان، بالاتر از بيمارستان رسالت، خيابان ابوذر غفاري، جنب كلانتري ١٢٠ سيدخندان مراجعه كنند. 

سرهنگ افراسيابي گفت: «با توجه به شيوه و شگرد متهم در سرقت خودروها و استفاده او از خودروهاي مسروقه براي ارتكاب ساير جرايم به ويژه كيف‌قاپي و زورگيري، از مالباخته‌هايي كه از سوي تك‌سرنشين خودروهاي سواري به ويژه ال٩٠، پژو پارس، پژو ٤٠٥ و سمند مورد سرقت قرار گرفته يا خودروهاي آنها به اين شيوه و شگرد سرقت شده مي‌خواهيم تا به پايگاه چهارم آگاهي تهران بزرگ مراجعه كنند.»

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار استان سمنان

تبلیغات