وب دایرکتوری

سرانجام اختلاف رئیس جمهور با علی اکبرصالحی چه می شود؟

سمنان لاین -  آنگونه که از شواهد پیداست میان حسن روحانی و علی اکبر صالحی در مورد برجام اختلاف  وجود دارد که صادق زیباکلام از آن به عنوان کدورت یاد می‌کند.
 
 
 
اصل این اختلاف یا کدورت به صحبت‌های صالحی در مورد تاخیر در اجرای برجام برمی‌گردد. سخنانی که روحانی در نشست خبری خود با اهالی رسانه با کنایه به آن پاسخ داد و گفت:« در زمینه مسائل اتمی آقای صالحی هرچه بگوید درست است ولی ایشان وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی نیست، وزیر خارجه هم الآن نیست، ایشان مسئول سازمان انرژی اتمی است.»
 

صالحی این کنایه روحانی را با خود داشت تا در آخرین مصاحبه خود بازهم از روند اجرای گلایه کرد و با کنایه گفت:« من نباید وارد این موضوع شوم، حالا دوباره ممکن است عزیزی ناراحت شود اما در برجام طرف مقابل متعهد شده است کاری نکند که با روح برجام در تضاد باشد.»

 

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم در این رابطه تصریح کرد: در حال حاضر هم آقای صالحی (رئیس سازمان انرژی اتمی کشور) چه چیز غیرواقعی را گفته است که آقای رئیس‌جمهور این‌طور اظهارنظر می‌کند!؟

 

نقوی حسینی گفت: آقای صالحی شخصیت محجوبی است و تا آستانه صبرش تمام نشود، حرفی نمی‌زند؛ او خیلی ایثار کرد تا برجام به نتیجه برسد و حالا سوال این است که مگر صالحی چه گفته که آقای روحانی این‌طور عصبانی می‌شود!؟

 

وی ادامه داد: معاون رئیس‌جمهور واقعیت را گفته که تعهدات طرف مقابل آنقدر کُند ایفا می‌شود که طعم اجرای برجام چشیده نمی‌شود؛ این مسئله که عصبانیت ندارد! شما هم برای مردم با استدلال توضیح دهید که واقعیت اجرای برجام چیست.

 

نقوی حسینی اظهار داشت: این اظهارات رئیس‌جمهور نشان می‌دهد که انتظارات وی از برجام برآورده نشده و ایشان قدری عصبانی است.

اما زیبا کلام هم در اینخصوص از خودواکنش نشان داد و گفت ؛

ما باید به دکتر صالحی بگوییم اگر شما مطمئن هستید که غربی‌ها جریانی را علیه ما به راه اند خیلی قرص و محکم نشان دهید این جریان چیست؟ به خانم مرکل و دبیر کل سازمان ملل و دیگرانی که فکر می کنید در این توطئه هستند اعتراضتان را گوشزد کنید و منتظر وزیر خارجه یا نهادهای دیگر هم نباشید.خودتان شخصا از حق مردم دفاع کنید.

 به هر حال آقای دکتر صالحی از رئیس‌شان یعنی آقای روحانی کدورت دارند اما مهم این است که به خاطر یک دستمال قیصیریه را آتش نزنند. ممکن است صالحی به خاطر این کدورت حق داشته باشد چون این رئیس جمهور بود که ابتدا به او حمله کرد اما راه نشان دادن این دلخوری، این نیست.

در پایان زیباکلام تصریح کرد : به نظرم در بحث حکمیت، آقای دکتر ظریف در جایگاه خیلی خوبی قرار دارند و ایشان می توانند دست دکتر صالحی را مجددا در دست آقای روحانی قرار دهند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار استان سمنان

تبلیغات