وب دایرکتوری

نماینده شاهرود : عدم وجود دفتر گمرک استان در شاهرود عجيب است! / سمنان لاین ؛ استقرار چند اداره کل درشاهرود و خارج از مرکز استان عجیب تر نیست؟

 

نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ضرورت فراهم آوردن زيرساخت‌هاي صنعتي و تقويت بنيه توليدي شرق استان، گفت: 12درصد صنعت استان در شاهرود است.

به گزارش سمنان لاین سيدحسن حسيني در بازديد از اداره کل گمرک استان سمنان، با بيان اينکه 48 درصد صادرات استان در رابطه با توليدات شاهرود است، افزود: شاهرود يک شهرستان کشاورزي و صنعتي است لذا و از لحاظ ميزان صادرات داراي رتبه مناسبي در استان دارد اما باز هم محصولات و توليدات اين شهرستان مي‌‌بايست مورد حمايت مسئولان قرار گيرد.

وي افزود: شاهرود داراي ظرفيت فراواني در بخش‌هاي توليدي، معدن، تجارت، کشاورزي و صنعت است که با عنايت به آنها مي‌توان زمينه را براي رشد و توسعه منطقه فراهم کرد.

حسيني با اشاره به وجود راه‌هاي مناسب، فرودگاه، استقرار ادارات کل راه‌آهن شمالشرق، راه و ترابری استان سمنان و خطوط لوله و مخابرات شمالشرق ايران در شاهرود، به عنوان مزيت‌هاي اين شهرستان، گفت: شاهرود در همجواري با استان‌هايي مانند مازندران، خراسان، گلستان، خراسان شمالي، اصفهان و يزد بر سر چهارراه شمالشرق ايران قرار گرفته و داراي زمينه‌هاي مناسب براي توسعه صنعت و تجارت در استان است.

حسيني افزود: اين مهم که با وجود تمام ظرفيت‌هاي موجود در شاهرود، همچنان دفتر گمرک استان در اين بزرگترين شهرستان استان سمنان وجود ندارد، واقعيتي عجيب است که اميدواريم به زودي مورد پيگيري مسئولان قرار بگيرد.

سمنان لاین : سخنی کوتاه با نماینده محترم شاهرود و میامی و آن اینکه جناب حسینی همانگونه که جنابعالی فرموده اید چندین اداره کل در شهرستان حوزه انتخابیه جنابعالی استقرار یافته اند و از آن بعنوان مزیت  یاد کرده اید!

حال پرسش مردم استان از نماینده محترم شاهرود اینست که اولا عجیب نیست که چندین اداره کل خارج از مرکز استان مستقر باشند ثانیا عجیب تر نیست که با فقدان این ادارات کل در مرکز استان هزینه های مادی و معنوی فراوانی را براستان تحمیل کرده و منافع کل استان را به منافع شهرستانی ترجیح دهیم ؟

جناب حسینی ، حالا به نظر شما عدم وجود دفتر گمرک در یک شهرستان عجیب است یا مواردی که ذکرشد؟...

 

 

اخبار استان سمنان

تبلیغات