وب دایرکتوری

مدیرکل آموزش و پرورش سمنان: 45 درصد مدارس فرسوده است

 

 مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: 45 درصد مدارس استان فرسوده است و بازسازی و مرمت این فضاهای آموزشی، نیازمند افزایش اعتبارهای نوسازی و مشارکت خیرین است.

محمدرضا جهان افزود: کمک های مالی خیرین مدرسه ساز استان سمنان سه برابر بودجه های دولتی در بخش نوسازی مدارس است و آموزش و پرورش قدردان خیرین مدرسه ساز است.
وی افزود: برای تکمیل مدارس و آموزشگاه های نیمه تمام در استان سمنان، بیش از یک هزار 200 میلیارد ریال اعتبار لازم است که امیدواریم با حمایت های خیرین مدرسه ساز، تا پنج سال آینده، مدارس در حال احداث در استان آماده بهره برداری شود.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی با اشاره به تعدادی از فضاهای آموزشی در حال احداث استان سمنان، اظهار داشت: تکمیل دبیرستان 9 کلاسه ایوانکی که از سال 94 برای ساخت آن اقدامات شده در حال حاضر 10 درصد پیشرفت دارد و تکمیل این طرح نیازمند 18 میلیارد ریال اعتبار است.
جهان ادامه داد: 50 درصد از ساخت هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه گرمسار با کمک خیرین مدرسه ساز استان سمنان ساخته شده است و امیدواریم با کمک اعتبار دولتی، تا پایان سال 95 تکمیل شود.
وی اضافه کرد: حضور مؤثر خیرین مدرسه ساز در ساخت و تجهیز مدارس استان سمنان بسیار چشمگیر است و مشارکت خیرین می تواند در افزایش کیفیت آموزشی مدارس نیز موثر باشد تا از این طریق، دانش آموزان از امکانات آموزشی و رفاهی بیشتری برخوردار شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش سمنان گفت: طرح های نیمه تمام دولتی فضای آموزشی برای تکمیل به تلاش خیرین مدرسه ساز احتیاج دارد و باید با حمایت و رسیدگی به دغدغه های این بزرگواران در جهت آموزش های نوین حرکت کنیم.
خیرین مدرسه ساز در استان سمنان در سال 94 مشارکت 900 میلیارد ریالی در ساخت مدارس را تعهد کردند که از این میزان 450 میلیارد ریال محقق شد.
در استان سمنان حدود 110 هزار دانش آموز در حدود هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار استان سمنان

تبلیغات