وب دایرکتوری

قاره آسیا و اقیانوسیه مقصد سفر30درصدگردشگران بین المللی تا سال 2030

 

 سمنان لاین/ مشاور امور گردشگری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) گفت: ٣٠ درصد از گردشگران بین المللی تا سال 2030 به سوی قاره آسیا و اقیانوسیه سفر خواهند کرد.

 فلورین سنگسمید عصر روز دوشنبه در نشست تخصصی توسعه گردشگری سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود : ورودی گردشگران بین المللی در دنیا از سال ٢٠١٠ تا سال ٢٠٣٠ سالانه ٣.٣ درصد افزایش خواهد داشت.
وی اظهار کرد : تا سال ٢٠٣٠ ورودی مقصد نو ظهور با سرعتی ٢ برابر اقتصادهای پیشرفته رشد خواهد کرد.
وی اظهار داشت : در سال ٢٠١٤ ورودی گردشگران در دنیا ٤.٣ درصد رشد داشته است که در این زمان، آسیا، اقیانوسیه و خاورمیانه پنج درصد رشد داشته اند. 
سنگسمید تصریح کرد : در سال ٢٠١٤ میزان دریافت گردشگری در دنیا یک هزار و ٢٤٥ میلیارد دلار بوده است.
**مزیت های اصلی استان سمنان برای جذب گردشگران
وی خاطرنشان کرد: موقعیت جغرافیایی، طبیعت دست نخورده، محیط روستایی، مناظر و ظرفیت های متفاوت، آب گرم و گونه های متنوع گیاهی و جانوری از جمله مزیت های سمنان برای جذب گردشگران است.
مشاور امور گردشگری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ادامه داد : گردشگری یک موقعیت مهم جهانی است و استان سمنان با جاذبه های زیاد طبیعی، تنوع اقلیمی، پارک های ملی و پارک زیست کره که یکی از بزرگترین منطقه حفاظت شده خاورمیانه است، قابلیت تبدیل به مقصد گردشگران بین المللی را دارد.
به گزارش سمنان لاین از ایرناسنگسمید اظهار کرد: علاوه بر موقعیت های گردشگری طبیعی باید به موقعیت های گردشگری مذهبی را نیز مد نظر قرار داد و باید به زائران عبوری از استان سمنان نیز توجه کرد. 
وی عوامل محدود کننده گردشگری استان سمنان راکمبود واحدهای اقامتی با کیفیت در شهرها و روستاها، کمبود تجربه گردشگری یکپارچه در مقصد، کمبود نیروی کار تحصیل کرده در زمینه گردشگری و نبود سرمایه گذاران خصوصی عنوان کرد.
وی بیان داشت : باید فعالیت های مشترک بخش خصوصی و دولتی برای توسعه بازاریابی و تبدیل شدن استان سمنان به مقصد گردشگری افزایش یابد. 
وی اضافه کرد : موفقیت در این سمنان به مدیریت قوی و حمایت جدی دولت نیازمند است. 
وی با بیان این که بحث گردشگری برای توسعه استان بسیار ضروری است، افزود: زنجیره گردشگری می تواند تمام بخش های اقتصادی را تحت تاثیر قرار دهد.
سنگسمید یادآور شد: فاصله ی کوتاه کویر استان سمنان که دومین کویر بزرگ ایران است، با کوهستان های این استان، می تواند زمینه ساز معرفی این استان به عنوان یک قطب گردشگری شود.
مشاور امور گردشگری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد گفت : باید توجه ویژه ای به موقعیت های ناب و جدید استان داشت، تا بتوان این استان را به جهان به عنوان یک قطب گردشگری معرفی کرد. 
در این نشست، ویناچا جولیو، مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، فعالان گردشگری، هنرمندان صنایع دستی و جمعی از مدیران و کارشناسان استان سمنان حضور داشتند. 
طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(طرح تکاپو) با هدف رونق کسب و کار و فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار از سال ٩٤ تاکنون در کشور اجرا می شود.
اولویت اجرای طرح تکاپو دراستان سمنان توسعه گردشگری است.

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار استان سمنان

تبلیغات