وب دایرکتوری

سامانه 10001517 راهکاری برای سنجش صحت استاندارد کالا

 

 مدیرکل استاندار استان سمنان گفت: شهروندان با ارسال پیامک به سامانه 10001517، می توانند از صحت علامت استاندارد کالای تولید داخل اطمینان حاصل کنند.


عباس رستمی  افزود: اداره کل استاندارد با راه اندازی سامانه 10001517 امکان کسب اطلاع از اعتبار وضعیت پروانه صادر شده برای کالای مورد نظر را فراهم کرده است و شهروندان می توانند با ارسال کد 10 رقمی درج شده در پایین علامت استاندارد بر روی کالا، از درستی و استاندارد بودن آن مطمئن شوند.
وی افزود: این سامانه به منظور جلوگیری از سو استفاده متخلفان و پیشگیری از درج نشان جعلی استاندارد بر روی کالاها، طراحی و راه اندازی شده تا نسبت به اصالت و اعتبار نشان استاندارد ملی ایران، اطمینان حاصل شود. وی افزود: هر روز شاهد فروش کالاهای مختلفی از سوی مراکز عرضه هستیم که در برخی مواقع امکان جعل استاندارد نیز از سوی تولیدکنندگان نیز وجود دارد.
رستمی یادآور شد: مصرف کنندگان با ارسال کد 10 رقمی منحصر به فرد درج شده در زیر نشان استاندارد بسته‌بندی کالاها، از اطلاعاتی شامل نام فرآورده، تاریخ اعتبار پروانه استاندارد، نام واحد تولیدی، نام استان و شهرستان محل تولید، نوع استاندارد و وضعیت پروانه اطلاع پیدا می کنند.
مدیر کل استاندارد استان سمنان خاطر نشان کرد: کالاهای دارای علامت استاندارد، زیر نظارت و کنترل کیفیت ادواری در محل تولید هستند.
سازمان ملی استاندارد ایران، تدوین‌کننده قوانین و قواعد مرتبط با استاندارد و اجراکننده و نظارت‌کننده بر آن‌هاست.
استانداردها بر حسب گستردگی دامنه تحت پوشش، دارای پنج سطح کارخانه‌ای، شرکتی یا جامعه‌ای، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی هستند.

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اخبار استان سمنان

تبلیغات