وب دایرکتوری

استاندار: پرداخت تسهیلات رونق تولید به 149 واحد تولیدی سمنان مصوب شد

 

 استاندار سمنان گفت: ارایه تسهیلات رونق تولید به 149 واحد تولیدی استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده بودند، مصوب شد.

 محمدرضا خباز روز یکشنبه در بیست و چهارمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن غدیر استانداری، افزود: پرونده 51 واحد صنعتی بررسی و بیش از 460 میلیارد ریال تسهیلات برای رونق این واحدها مصوب شد که با راه اندازی و فعال شدن این واحدها و افزایش ظرفیت تولید آن ها، برای 642 نفر شغل جدید ایجاد می شود.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی با اشاره به بررسی مشکلات واحدها در 2 بخش صنعتی و کشاورزی گفت: پرونده 98 شرکت تولیدی بخش کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست بررسی و با پرداخت تسهیلات بیش از 208 میلیارد ریال به این واحدها موافقت شد که با فعال شدن این واحدها برای 357 نفر شغل جدید ایجاد می شود.
خباز با بیان اینکه تاکنون یکهزار و 612 واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد 315 واحد تولیدی به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند که در مجموع 75 درصد افزایش اشتغال ایجاد می کنند.
استاندار سمنان گفت: تولید کنندگان در این سال ها شرایط سختی را پشت سر گذاشته اند و مسوولان باید از این افراد حمایت کنند.
خباز با بیان اینکه مسوولان باید خطر پذیر باشند تا بتوانند مشکلات تولیدکنندگان بخش خصوصی را حل کنند، افزود: مسوولان باید تمام توان خود را برای حل مشکلات بگذارند و از هیچ اقدامی برای حل مشکلات مردم کوتاهی نکنند.
استاندار سمنان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات برای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی، یکی از عملکردهای خوب دولت تدبیر و امید است، افزود: واحدهای متقاضی می توانند برای دریافت تسهیلات رونق تولید و برای رفع مشکلاتشان در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.
حدود یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی در استان سمنان فعالیت دارند که 621 واحدتولیدی از این تعداد به دلایل مشکلات متعدد غیر فعال هستند.
سهم بخش صنعت از اشتغال استان سمنان حدود 51 درصد و سهم بخش کشاورزی از اشتغال استان 17.3 درصد است.
هزار و 800 پروانه بهره برداری واحد صنعتی و تولیدی و حدود 43 هزار بهره دار بخش کشاورزی در استان سمنان وجود دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - علی

    گزارش

    جناب آقای دکتر خباز استاندارمحترم
    با سلام وعرض ادب خواهشمند است دستور فرمائید اعلام شود تاکنون چند واحد موفق به در یافت تسهیلات از بانک شده اند شده اند
    ضمنا نتیجه همایش سرمایه گذاری درسال گذشته سمنان چه دست اوردی داشته ایا تفاهم نامه های امضاء شده نتیجه داشته

اخبار استان سمنان

تبلیغات