وب دایرکتوری

احمد اخلاقی رئیس هیات تکواندو استان سمنان شد

رئیس فدراسیون تکواندو با تاکید بر ضرورت ارتقا رشته ورزشی تکواندوی استان سمنان گفت: تکواندو این استان هنوز به جایگاه اصلی خود دست نیافته است که باید برای ارتقا این رشته ورزشی تلاش شود.


 سیدمحمد پولادگر روز پنجشنبه در نشست مجمع انتخابات رئیس هیات تکواندو استان سمنان در تالار اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان این استان افزود: بر اساس ارزیابی های انجام شده در سال 94، تکواندو استان سمنان رتبه سی ام را کسب کردکه رتبه ای در شان سمنان نیست.
وی اظهار داشت : در چندسال گذشته بسیاری از استان ها در این رشته ورزشی توانسته اند پیشرفت کنند اما استان سمنان با توجه به سابقه و قدمت زیاد در تکواندو، هیچ پیشرفتی نداشته است.
وی خاطرنشان کرد : ظرفیت و استعدادهای فراوانی در این استان در بخش تکواندو وجود دارد که باید زمینه شکوفایی این استعدادها فراهم شود.
به گزار ش سمنان لاین ازایرناپولادگر ادامه داد : فاصله مسافت استان سمنان با استان های مانند تهران، قزوین و البرز که از قطب های اصلی تکواندو هستند بسیار کم است و ورزشکاران سمنانی می توانند به راحتی از تجربه های ورزشکاران استان های دیگر استفاده کنند.
رئیس فدراسیون تکواندو با بیان این که باید یک هدف معین برای پیشرفت و موفقیت تکواندو استان انتخاب شود، افزود: این استان نیاز به همت و همدلی مسئولان و وزرشکاران دارد تا بتواند در این مسیر موفق شوند.
وی تاکید کرد: انتظار می رود در سال 95 استان سمنان جز 10 استان برتر کشور در رشته تکواندو شود و در این مسیر پیشرفت های زیادی داشته باشد.
وی یادآور شد : در استان سمنان شهرهایی با پتانسیل بالای ورزشی مانند شاهرود وجود دارد که باید این رشته در همه جای استان فعال شود.
پولادگر خاطرنشان کرد: در زمان حاضر امکانات مناسب برای ورود همه ورزشکاران در تیم ملی وجود دارد و حضور آن ها در تیم ملی به قابلیت ها و تلاش خود افراد بستگی دارد.
وی تصریح کرد : در گذشته فقط استان تهران مبنای تیم ملی تکواندو بوده اما امروز شاهد هستیم که در تیم ملی از تمام استان های کشور حضور دارند.
رئیس فدراسیون تکواندو گفت: ورزش به گروه و نهادی خاصی تعلق ندارد و همه مردم و مسئولان باید کمک کنند تا این ضامن سلامتی و عامل نشاط در خانواده ها نهادینه شود و در تمام جوانب توسعه پیدا کند.
در این نشست، احمد اخلاقی با کسب 15 رای به مدت چهار سال، رئیس هیات تکواندو استان سمنان انتخاب شد.

نظرات (0) کلیک ها: 388

کمبود آب و خشکسالی استان سمنان را تهدید می کند

سمنان لاین _ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان سیل، فرسایش بادی و آبی، کمبود آب، خشکسالی، تغییر اقلیم، برداشت بی رویه آب و از بین رفتن مراتع را از جمله تهدیدات این استان برشمرد.

 

به گزارش سمنان لاین از ایرناعلینقی حیدریان روز چهارشنبه در جلسه مدیریت جامع حوزه آبخیز در سالن مدیریت بحران استانداری افزود : از سال 75 تا 94 حدود 299 مورد وقوع سیل در این استان داشتیم که 215 مورد دارای خسارت و 84 مورد بدون خسارت بوده است. 

وی با بیان این که استان سمنان با توجه به اقلیمی که دارد دچار کم آبی و خشکسالی است، اظهار کرد: هم اکنون استان دارای 250 آبخوان ممنوعه و ممنوعه بحرانی است. 

حیدریان طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز را مهم دانست و یادآور شد : ایجاد فرآیندها و ساختارهای مشارکت، ایجاد صندوق های مالی، ایجاد تشکل های مردمی و محلی، سازمان یافتن گروه های فعال تخصصی و محلی، حفظ و احیاء منابع طبیعی پایدار و بیابان زدایی از جمله دستاورد های طرح است.

مشاور طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز کشور در ادامه این نشست با بیان این که مدیریت جامع آبخیز بسیاری از موانع و مشکلات مربوط را رفع می کند، گفت: انسجام سازمانی،نقش مردم و برنامه ریزی بر اساس حوزه اجزای کلیدی مدیریت جامع در حوزه آبخیز است.

هوشنگ جزی ، سرمایه اجتماعی، مالی، طبیعی، فیزیکی و انسانی را از شاخص های توسعه پایدار ذکر کرد و افزود : باید تلاش کنیم تا این سرمایه ها به عنوان مقوله های مهم و اساسی توسعه پایدار حفظ شود. 

وی موانع توسعه پایدار را، نبود برنامه منسجم بین بخشی و موازی کاری، تفرق آرا، تمرکز بر بودجه ریزی، ضعف مشارکت مردم در برنامه ریزی ها و کم توجهی به توان زیستی حوزه آبخیز اعلام کرد و گفت: مدیریت جامع حوزه آبخیز این موانع را رفع خواهد کرد. 

وی دولت، بخش عمومی و خصوصی، جوامع محلی، جوامع مدنی و سازمان های مردم نهاد را از جمله دست اندرکاران کلیدی در مدیریت جامع حوزه آبخیز برشمرد و افزود: تشکیل ساختارهای مشورتی برنامه ریزی در حوزه آبخیز، انتخاب حوزه آبخیز، تدوین برنامه راهبردی حوزه، ظرفیت سازی و آموزش، تحلیل پروژه های اجرایی دستگاه های دولتی، تطبیق اجرایی طرح های اجرایی مردمی با دولتی، تلفیق مشارکتی طرح ها، اجرای طرح های مصوب، پایش، ارزشیابی و مستند سازی چارچوب الگویی اجرای مدل مدیریت جامع حوزه آبخیز است. 

34 میلیون هکتار بیابان و 14 میلیون هکتار جنگل در کشور وجود دارد. 

نظرات (0) کلیک ها: 236

حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود شد

حجت الاسلام و المسلمین عباس امینی ، از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به امامت جمعه شهرستان شاهرود انتخاب شد.

 

به گزارش سمنان لاین در حکم انتصاب وی که از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه صادر شده،

آمده است: 'براساس مصوبه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و تایید علمای اعلام ، جنابعالی از سوی مقام معظم رهبری به مدت سه سال به سمت امام جمعه شاهرود انتخاب شده اید.'

در ادامه این حکم آمده است: ان شاءالله ضمن برگزاری این فریضه بزرگ الهی ، مردم را نسبت به وظایف خطیر و حساسی که در رابطه با اسلام عزیز و انقلاب خونبار ملت شریف ایران دارند، آشنا ساخته و به وحدت و همبستگی دعوت کنید و از تفرقه و اختلاف برحذر دارید.

همچنین ابراز امیدواری شده است، روحانیون و اهالی و بخصوص سازمان ها و نهادهای انقلابی فرصت را معتنم دانسته و همکاری لازم در انجام باشکوهتر نماز جمعه ، با امام جمعه جدید شاهرود داشته باشند.

همچنین از زحمات حجت الاسلام محمود ترابی که پیش از این این سمت را عهده داشت، تقدیر شده است.

حجت الاسلام ترابی امام جمعه سابق شاهرود، به امامت جمعه شهرستان گنبد کاووس انتخاب شده اند.

همچنین حجت الاسلام عباس امینی پیش از این خطیب موفت جمعه شاهرود بود.

نظرات (0) کلیک ها: 257

علی رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد

سمنان لاین - مدیرعامل معزول بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.
 
 
به گزارش سمنان لاین ازفارس،‌ علی رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.
 
بنابراین گزارش پس از مدتها کار شناسایی و اطلاعاتی یک شبکه فساد بانکی در کشور کشف شده که رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت یکی از اعضای این باند است.

براساس این گزارش  ، معاون بین الملل رستگار نیز بازداشت شده است.
لازم به ذکر است رستگار متولد سرخه ی سمنان میباشد.
 
نظرات (0) کلیک ها: 231

اخبار استان سمنان

تبلیغات