خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/06/17 22:02
شناسه خبر : 27252

اتصال مسیر فیروزکوه- سمنان از جاده نظامی(طلایی) سمنان به بندرعباس/تاکیدمسئولان سه شهرستان بر تکمیل راه آبگرم

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل طرح های حوزه راه و گردشگری می تواند به روند توسعه این حوزه انتخابیه سرعت بخشد. به گزارش سمنان لاین  احمد همتی روز یکشنبه در نشست خبری همزمان با گذشت دوسال از عمر مجلس دهم شورای اسلامی در سمنان، گفت: تکمیل طرح هایی […] ...

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل طرح های حوزه راه و گردشگری می تواند به روند توسعه این حوزه انتخابیه سرعت بخشد.

به گزارش سمنان لاین  احمد همتی روز یکشنبه در نشست خبری همزمان با گذشت دوسال از عمر مجلس دهم شورای اسلامی در سمنان، گفت: تکمیل طرح هایی مانند قطعه گرمسار- سمنان در آزاداره حرم تا حرم، محور فیروزکوه- سمنان، جاده دوآب- شهمیرزاد- مهدیشهر- سمنان، تکمیل طرح قطار حومه ای تهران- گرمسار تا سمنان و راه اندازی قطار برقی تهران- مشهد، مجموعه طرح های حوزه راه است که باعث توسعه خواهد شد.
به گزارش سمنان لاین از ایرناوی سمنان را چهارراه طلایی کشور عنوان و خاطرنشان کرد: چهاربانده شدن مسیر فیروزکوه- سمنان و در مرحله بعد ادامه راه از جاده نظامی سمنان به جندق- معلمان- بندرعباس می تواند به عنوان محور شمالی- جنوبی کشور مطرح باشد.
وی به افزایش پیگیری‌ها برای فعال شدن فرودگاه سمنان اشاره کرد و گفت: با تلاش همه جانبه، مساله فرودگاه سمنان در کشور از حاشیه به متن آمد و با افزایش طول باند تا سه هزار و 300 متر و فعال شدن ترمینال موقت، در آینده ای نزدیک در این فرودگاه پرواز انجام می شود.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته گمان می شد فعالیت فرودگاه سمنان صرفه اقتصادی ندارد، افزود: با توجه به اینکه فرودگاه در سمنان از شهرهای اقماری متفاوت است، توجیه مسوولان با دلایل مستند نشان داد فعال شدن فرودگاه سمنان اقتصادی است و مردم نیز باید تلاش کنند تا پروازهای آینده در این فرودگاه دچار وقفه نشود.
همتی، گردشگری را دیگر ظرفیت برجسته استان سمنان دانست که با سرمایه گذاری و برنامه ریزی می تواند محور توسعه قرار گیرد، گفت: گردشگری بومی، طبیعت گردی و گردشگری سلامت از حوزه هایی است که سمنان ظرفیت مطلوبی در آن دارد.
وی ادامه داد: در سال های اخیر آمار گردشگران ورودی به سمنان بیش از 60 درصد افزایش یافته است و باید بر مبنای تنوع ظرفیت های گردشگری در بخش های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و مذهبی، بسته گردشگری تعریف شود.
وی، تکمیل جاده آبگرم را به عنوان یکی از ظرفیتهای گردشگری مهم دانست و بیان کرد: مسوولان در سه شهرستان سمنان، سرخه و مهدیشهر بر تکمیل راه دسترسی آبگرم تاکید دارند.
همتی بیان کرد: مهمترین دستاورد و محور عملکرد مجلس دهم شورای اسلامی در دو سال گذشته حرکت در چارچوب قانون، برنامه ریزی عملیاتی، دوری از سیاسی‌بازی و شفافیت است.
وی، کمرنگ بودن اصل مستندسازی را ضعف مجلس دهم شورای اسلامی دانست و بیان کرد: اگر تصمیم گیری ها و برنامه ها بر اساس مستندسازی نباشد، به سرانجام نمی رسد.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم وجود ثبات در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور برای پیشبرد هر گونه هدفگذاری، گفت: به عنوان نمونه در حوزه اقتصاد باید مشخص شود که آیا اقتصاد سیاسی می خواهیم یا سیاست اقتصادی، تا عوامل دخیل در بی‌ثباتی شناسایی و رفع شود.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: نوسانات ارزی کنونی در کشور به دلیل چندین عامل دخیل است که همین عوامل نیز در برخی مباحث مانع تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه هایی درون‌زا، برون‌نگر، دانش‌بنیان، مردم‌دار و عدالت‌محور بودن است.
وی با اشاره به نقش نظارت مجلس بر اجرای قوانین و با بیان اینکه اگر آنچه دولت مصوب کند خلاف قانون باشد مجلس جلوی آن را می گیرد، خاطرنشان کرد: در دولت های نهم و دهم حدود 30 درصد از مصوبات دولت از سوی مجلس شورای اسلامی خلاف قانون تشخیص داده شد در حالی که در دولتهای یازدهم و دوازدهم کمتر از سه درصد از مصوبات دولت اینگونه بود که بیش از 90 درصد از آن اصلاح شد.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همایش روایت خدمت با محوریت عملکرد در طول دو سال مجلس دهم شورای اسلامی روز چهارشنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی در سمنان برگزار می شود.
حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجموع حدود 270 هزار نفر جمعیت دارد.