خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/06/17 11:20
شناسه خبر : 27250

فرماندارگرمسار خبرداد؛ تدوین سند تفصیلی رونق اقتصادی در گرمسار باهدف جذب سرمایه گذار

فرماندار گرمسارگفت: سند تفصیلی توسعه و رونق اقتصادی در این شهرستان باهدف کاهش آمار بیکاری و جذب سرمایه گذار تدوین می شود. به گزارش سمنان لاین داریوش طاهری روز در گفت وگو با ایرنا افزود: بیش از نیمی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در شهرستان گرمسار واقع شده است و اجرای طرح آمایش […] ...

فرماندار گرمسارگفت: سند تفصیلی توسعه و رونق اقتصادی در این شهرستان باهدف کاهش آمار بیکاری و جذب سرمایه گذار تدوین می شود.

به گزارش سمنان لاین داریوش طاهری روز در گفت وگو با ایرنا افزود: بیش از نیمی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در شهرستان گرمسار واقع شده است و اجرای طرح آمایش سرزمینی برای رفع مشکلات زیست محیطی و تخصیص منابع برای کاهش نرخ بیکاری در این منطقه ضروری است.
وی اظهارداشت: شهرستان گرمسار به دلیل برخورداری از واحدهای صنعتی و تولیدی قابل توجه و مهم می تواند در اشتغالزایی شهرستان های همجوار خود نیز تاثیرگذار باشد و این امر مهم با تدوین سندهای تفصیلی اقتصادی و بیان منابع و چالش های پیش رو میسر است.
طاهری تصریح کرد: تعامل سازنده مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان می تواند در تسریع تدوین و اجرای این طرح مهم اقتصادی زیرساختی گرمسار تاثیرگذار باشد.
وی اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال بیش از هشت میلیارد ریال برای افزایش رونق اقتصادی در بخش کشاورزی به صاحبان واحدهای تولید گرمسار تسهیلات پرداخت شده است که این امر گامی مهم و اساسی برای افزایش اشتغال در این شهرستان است.
فرماندار گرمسار با بیان اینکه پرونده بیش از 120 متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید در گرمسار در حال رسیدگی است، گفت: با برنامه ریزی ها و با تلاش مسوولان استانی و حمایت های همه جانبه سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان، اعطای تسهیلات تا پایان امسال هم ادامه می یابد.
فرماندار گرمسار اضافه کرد: ارایه تسهیلات رونق تولید از دستاوردهای مهم دولت تدبیر وامید است و دولت دوازدهم با شناخت کافی از مهم ترین مشکلات واحدهای صنعتی، برای رفع مشکلات موجود با هدف افزایش اشتغال و رونق کسب وکار در استان تلاش می کند..
به گزارش سمنان لاین گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و پنج هزار و 182 کیلومتر مربع وسعت و بیش از 70 هزار نفر جمعیت دارد، شهرستان گرمسار هشت شهرک و ناحیه صنعتی و چند موسسه آموزش عالی دارد.