0:52:10 - دوشنبه 11 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون وزیر درسمنان ؛ برنلمه ریزی جهت تکمیل زیرساخت مناطق ویژه اقتصادی درکشور
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون وزیر و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه اکنون 35 واحد تولیدی با سرمایه گذاری خارجی در دست احداث است، گفت: 28 واحد این تعداد در داخل شهرکها و نواحی صنعتی قرار دارند که سرمایه گذاری در آن ها 2.8 میلیارد دلار است.

به گزارش سمنان لاین صادق نجفی در گفت و گو با ایرنا در سمنان افزود: یکی از این واحدها ، دانش بنیان و با بیش از 2 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حال احداث است و یک طرح بزرگ دیگر در شهرک صنعت قرچک تهران به زودی افتتاح می شود که با 6 هزار میلیارد ریال مشارکت سرمایه گذاری ترکیه ظرفیت تولید 4.5 میلیون تن در سال پارچه های مبلی دارد.
به گفته وی در سه سال آینده 31 هزار و 500 واحد تولیدی نوسازی، بازسازی و یا به صورت دانش بنیان راه اندازی می شود.
وی یادآور شد: از 85 هزار واحد تولیدی کشور حدود 92 درصد واحدهای کوچک و متوسط هستند، بر اساس بررسی ها حدود 85 درصد صنایع در داخل و بیرون شهرکهای صنعتی فعالیت تولیدی دارند.
وی با اشاره به وجود 9 منطقه ویژه زیر نظر سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، خاطرنشان کرد: تکمیل زیرساخت مناطق ویژه اقتصادی از برنامه های این سازمان است تا بخشی از نیاز کشور به صورت زنجیره ای در آن تامین شود تا واحدهای مستقر در این مناطق قادر به تامین مواد اولیه برای دیگر واحدهای کشور باشد.
نجفی یادآور شد: سال گذشته 10 هزار میلیارد ریال برای تامین زیرساخت شهرکهای صنعتی کشور جذب شد.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به نشستی مشترک با بانکهای خصوصی و دولتی درباره واحدهای تولیدی بدهکار به شبکه بانکی، گفت: توافق شد که برخی واحدهایی که سند مالکیت شان به عنوان وثیقه در اختیار بانکهاست ،تعطیل نشوند.
وی با اشاره به این که بر اساس آمار گمرک در 2 ماه 97 صادرات از کشور 22.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، تصریح کرد: در 6 ماهه دوم 96 و 2 ماهه 97 در داخل شهرهای صنعتی امتیازات خوبی برای سرمایه گذاری احداث واحدهای جدید درنظر گفته شده زیرا معتقدیم سرمایه گذار در ابتدای فعالیت نباید سرمایه خود را برای زمین و زیرساخت هزینه کند.
وی با بیان این که برای اولین بار در 50 سال فعالیت شهرکهای صنعتی، بیشترین تخصیص زمین به سرمایه گذاران در دوره فعلی انجام شد، بیان داشت: در شهرک صنعتی قرچک تهران در زمان حاضر 600 واحد در حال ساخت و ساز است و 22 واحد در مرحله بهره برداری است.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به این که تولید در کشور فضای مطلوبی دارد، ادامه داد: سرمایه گذاران و تولیدکنندگان افسران خط مقدم فعالیت اقتصادی هستند که باید مورد حمایت قرار بگیرند.
وی به منظور شرکت در نشست بررسی روند اجرای طرح شناسایی طرفیتهای تولید ملی که به صورت ویدئو کنفرانس در سمنان برگزار شد، سفر کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب