16:16:55 - سه شنبه 5 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکترهمتی تاکیدکرد؛
لزوم توجه ویژه به زیرساخت های آموزشی در مرکز استان به دلیل افزایش دانش‌آموزان براثرمهاجرت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مرکز استان سمنان به دلیل مهاجرت، از افزایش شمار دانش‌آموزان برخوردار است، می‌طلبد به‌طور ویژه به بهبود زیرساخت‌ها توجه شود.

به گزارش سمنان لاین ازفارس احمد همتی در آیین معارفه مدیرکل جدید نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به روند فعالیت نوسازی مدارس در دهه‌های اول تا چهارم انقلاب، تلاش‌های صورت‌گرفته نسبت به جمعیت دانش‌آموزی را کافی و مناسب ندانست و افزود: به‌رغم کاهش جمعیت دانش‌آموزی، اتفاق خاصی در این زمینه نیفتاده است.

وی گفت: مرکز استان سمنان ازجمله جاهایی است که به دلیل مهاجرت، از افزایش شمار دانش‌آموزان برخوردار است و می‌طلبد به این دلیل و زیرساخت‌هایی که برای این استان در حال شکل‌گیری است، به‌طور ویژه به بهبود زیرساخت‌ها توجه شود.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: در حال حاضر، ۶۰ تا ۷۰ درصد مدارس در استان سمنان فرسوده‌اند یا باید تخریب شوند.

همتی بیان کرد: دانش‌آموزان در مدارسی تحصیل می‌کنند که از امنیت و محیط مناسبی بهره‌مند نیستند و وسایل موجود در این فضاهای آموزشی نیز با توجه به ظرفیت‌های ثروت موجود در کشور متناسب با شأن دانش‌آموزان ایرانی نیست.

وی با بیان اینکه بسیاری از دانش‌آموزان از استعدادهای خوبی برخوردارند، گفت: بسیاری از استعدادهای آن‌ها امروز از بین می‌رود یا تصمیم به مهاجرت به دیگر کشورها می‌کنند و باید بر این حساسیت‌ها که چرا نخبگان به دیگر کشورها مهاجرت می‌کنند، توجه داشته باشیم.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: در این بخش نیاز است که هوشمندسازی مدارس بسیار جدی‌تر از گذشته مد نظر قرار گیرد و جزو اولویت‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس باشد؛ چراکه این مهم می‌تواند در افزایش بهره‌وری مؤثر افتد.

در این مراسم، همچنین سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان گفت: با توجه به رشد ۳۰۰ درصدی اعتبارات تملک دارایی‌ها در زمان مدیرکل سابق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان، این امر باعث تحقق ۹۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد تومان، استانداردسازی ۳۹۱ مدرسه با ۱۸ میلیارد تومان و معرفی دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب