22:28:28 - چهار شنبه 30 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولت برای کاهش بیکاری در سمنان تلاش می کند
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان گفت: دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات اقتصادی با اتخاذ تدابیر هوشمندانه برای کاهش آمار بیکاری و رونق کسب و کار در استان در سال جاری تلاش می کند.

سید شهاب الدین چاوشی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آمار بیکاری در این استان با درایت دولت تدبیر و امید از حدود 13 درصد در سال 92 به کمتر از 9 درصد در سال جاری کاهش یافته است.
وی اظهارداشت: باید فرهنگ پشت میزنشینی به معنی واقعی در کشور از فکر جوانان خارج شود و خلاقیت جایگزین این فرهنگ شود.
وی خاطرنشان کرد: دولت در چند سال گذشته اقدامات بسیار مطلوبی را برای افزایش اشتغال در کشور انجام داده اما به دلیل روند روزافزون دانش آموختگان که در رشته های غیرکاربردی در دولت های گذشته مشغول به تحصیل بودند، اقدامات دولت تدبیر و امید چندان به چشم نمی آید.
چاوشی تصریح کرد : ایجاد حدود 900 هزار شغل در سال گذشته، نشان از عزم راسخ دولت تدبیر و امید برای کاهش آمار بیکاری در کشور است و اکنون دولت مصمم است با هم افزایی سایر سران جمهوری اسلامی آمار اشتغال را در کشوور فراتر از آنچه که در توان دارد فراگیر کند.
استاندار سمنان تصریح کرد: اکنون مهمترین معضل در کشور، بیکاری است و اگر در میان مدت برای رفع آن اقدام نشود آسیب های اجتماعی و امنیتی برای ایران به همراه دارد.
سهم اشتغال استان سمنان در بخش خدمات بیش از 45 درصد، در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد و در کشاورزی بیش از 14 درصد است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب