12:34:44 - سه شنبه 29 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتراحمدهمتی؛
ایجاد واستقرار اداره کل راه و شهرسازی براساس قانون در مرکز استان مطالبه مردم و مسئولان ارشد استان است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون محور همه اقدامات است و نقض آن موجب بی اعتمادی در جامعه می شود.

به گزارش سمنان لاین دکتراحمد همتی در گفت ‌و گو با ایرنا با اشاره به این که اجرای قوانین در همه سطوح به صورت صریح و شفاف امری ضروری است، افزود: اگر بخواهیم در مسیر توسعه حرکت کنیم اولین و محکم‌ترین قدم این است که به اجرای قوانین پایبند باشیم و عدالت در اجرای قانون را رعایت کنیم.
وی با اشاره به این که اجرای قانون و قانونمداری در ادوار مختلف و در شرایط بحرانی برای بسیاری از کشورها به عنوان یک اصل مطرح بوده است، اظهارداشت: در جنگ جهانی دوم و در کشورهایی که اکنون به عنوان کشورهای توسعه ‌یافته و قدرتمند از آنان یاد می شود حتی در شرایط حساس قانون را ملاک عمل قرار داده و اگر جایی مطرح می‌شد اقدامی به صلاح نیست و امنیت را تهدید می‌کند باز هم تلاش می‌شد قانون را اصل قرار دهند.
همتی با تأکید بر این که حرکت بر مدار قانون اعتلای جوامع را به همراه دارد، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد با اجرای قانون در کشور اعتماد عمومی را جلب و مسیر توسعه را بیشتر از گذشته هموار کرد.
نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری  ایجاد واستقرار اداره کل راه و شهرسازی  براساس قانون در مرکز استان ادامه می یابد چرا که همه مسوولان در رده‌های مختلف ملی و استانی به این نتیجه رسیدند محور اجرای قانون بوده و این یک موفقیت برای کشور است.
وی با اشاره به این که اجرای قانون به گونه‌ای که به شهر، استان و فردی آسیب نرسد خواسته همه مسوولان کشوری است، گفت: با هوشمندی و درایت مسیر را به سمتی خواهیم برد که در اجرای قانون مشکلی برای فرد، شهر و استانی پیش نیاید.
به گزارش سمنان لاین ، اداره کل راه و ترابری سمنان که تاکنون در شاهرود مستقر بوده قرار شد از این پس در قالب اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان به فعالیتش ادامه دهد که این موضوع مخالفت عده ای محدود را در پی داشته است.
آیین نامه اجرایی قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری می گوید: ماده 16 مرکز استان شهرستان ‌های تشکیل‌ دهنده استان است که علاوه بر داشتن همه شرایط مندرج در تبصره 2 ماده 9 قانون محل استقرار ستاد اداری و هماهنگی بوده که بنا به ضرورت عوامل اجرایی و پیگیری و سازمان‌های دولتی به عنوان ستاد اجرائی می‌تواند بر حسب مورد و برای مدتی در هر یک از واحدهای تابعه تقسیمات کشوری مستقر و اجرای هدف‌‌ها و برنامه‌های دولت و تصمیم‌گیری در محل را تسهیل نمایند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. راهدار   می 30, 2018  

  ما راهداران سمنان – گرمسار – مهدیشهر – دامغان و سرخه خواهان احقاق حق و اجرای قانون هستیم.
  و از هوچیگری تعداد محدودی اغتشاش گر نمی هراسیم.
  قانون باید رعایت و قانون شکن باید مجازات شود.

 2. ناشناس   می 29, 2018  

  اجرای قانون.فقط قانون. اگه مسئولان استان و کشور قانون را رعایت کنند کشور ما آباد میشود. ان شاا… بزودی همه ادارات کل خارج از مرکز استان ، به سمنان عزیز ، نگین ایران زمین بازخواهند گشت.

 3. ناشناس   می 29, 2018  

  اون روزیکه می گفتیم آقای چاووشی استاندار عزیز به جای به یک چشم نگاه کردن به همه شهرستانها ، متاسفانه دارند با یک چشم فقط به شهرستان شاهرود نگاه می کنند کسی باور نداشت. آقای چاووشی سلام علیکم.

 4. عبدا...   می 29, 2018  

  ای کاش همه مثل شما فکر می کردند هم استانی عزیز شاهرودیکه به درستی اعتقاد دارید باید به قانون احترام گذاشت.

 5. از شاهرود   می 29, 2018  

  من بعنوان یک شهروند شاهرودی معتقدم همه ما باید به قانون تمکین کنیم. کار برخی مسئولین و … در شهر ما زیبنده نبود.
  این اتفاقات را به حساب همه مردم شاهرود نگذارید.

 6. سید حسام   می 29, 2018  

  پخس سریال جدید از شبکه استانی با عنوان : (((( قانون شکنان))))
  کارگردان و تهیه کننده و نوسینده همگی از ……