0:25:58 - جمعه 18 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خیز بلند مسئولان گرمسار در توسعه حمل ونقل ریلی
کانال تلگرام سمنان لاین

توسعه ناوگان ریلی علاوه بر ایجاد مزیت اقتصادی به تکمیل زنجیره فروش و رونق کسب و کار در هر منطقه ای می انجامد و توسعه خطوط ریلی تهران – گرمسار در تکمیل زنجیره رونق اقتصادی این شهرستان استان سمنان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا، در فروردین سال 96 قطار حومه ای گرمسار – تهران به طول 114 کیلومتر همزمان با سفر رییس جمهری به استان سمنان به بهره برداری رسید و برای ساخت ‌و ساز عمرانی و زیرساختی این طرح به ازای هر کیلومتر ریل 360میلیارد ریال هزینه شده است.
به گفته مسوولان امر، اعتماد و اطمینان خاطر بیشتر مردم به قطار و ایمنی آن از ویژگی های حمل و نقل ریلی است و باید با توسعه خطوط ریلی زمینه استفاده بیشتر مردم از این خدمات فراهم شود.
ایجاد مزیت رقابتی برای ناوگان ریلی و اتصال شبکه آن به مراکز بزرگ اقتصادی ، تجاری و صنعتی ، مبادی ورودی و خروجی مهم کشور و شبکه های بزرگ ریلی منطقه ای و جهانی موجب رونق اقتصادی کشور و منطقه می شود.
به گفته کارشناسان توسعه ناوگان ریلی در گرمسار به دلیل نزدیکی این شهرستان به پایتخت می تواند به افزایش اشتغال و رونق کسب و کار در استان سمنان بینجامد.
فرماندار گرمسار افزود : توسعه ریلی این شهرستان باعث پیشرفت حمل‌ و نقل پایتخت می شود و با توجه به نزدیکی گرمسار به پایتخت سرعت در روند طرح های ریلی و راهی برای تبادل بهتر جمعیت شناور بسیار اهمیت دارد.
داریوش طاهری افزود : گرمسار دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه گردشگری سلامت، صنایع و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است که این امکان برای پذیرش جمعیت سرریزی پایتخت وجود دارد و وجود ناوگان ریلی می‌تواند در توسعه شهر گرمسار مؤثر باشد.
وی بابیان این که این شهرستان می‌تواند در صورت بروز بحران در پایتخت نقش مهمی در سامان‌دهی امور کشور ایفا کند، خاطرنشان کرد: در زمان حاضر طرح جامع اقتصادی گرمسار در حال مطالعه است که با همکاری مسوولان و توسعه ناوگان ریلی می توان برای کاهش آمار بیکاری در منطقه تلاش کرد.
فرماندار گرمسار ادامه داد : اداره کشور بر پایه پایتخت محوری در درازمدت می‌تواند باعث ایجاد مشکلات اقتصادی و سیاسی شود که اگر این موازنه در شهرهای نزدیک تهران به‌درستی توزیع شود می‌تواند از فشار به اقتصاد کشور جلوگیری کند.
طاهری تصریح کرد : راه‌اندازی قطار حومه‌ای گرمسار – تهران یک ظرفیت مهم برای رفع مشکلات کشور محسوب می‌شود که توسعه آن می‌تواند معضل ازدحام جمعیت در پایتخت را حل کند.
گرمسار غربی ترین شهرستان استان سمنان پنج هزار و 182 کیلومتر مربع و دستکم 70 هزار نفر جمعیت دارد، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدودمی شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب