18:19:34 - یکشنبه 13 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
«گنج بزرگ سمنان» نمایان می‌شود/کاروانسرای شاه عباسی واقع در میدان سعدی سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: با برداشته شدن دیوارهای زندان مرکزی سمنان، گنج بزرگ و نهان شهر سمنان نمایان می‌شود.

به گزارش سمنان لاین «محمد جهانشاهی» با بیان این مطلب افزود: کاروانسرای صفوی واقع در مرکز شهر سمنان که سالهاست به عنوان زندان مرکزی سمنان از آن استفاده می‌شود، می‌تواند به یکی از جاذبه‌های اصلی و مهم گردشگری سمنان تبدیل شود.

وی گفت: جلسه‌های متعددی با مدیر کل زندان‌های استان برای انتقال زندان سمنان برگزار شده و در استان نیز انگیزه و عزم جدی برای انتقال زندان سمنان وجود دارد.

جهانشاهی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سالجاری و نهایتا تا سال آینده کار انتقال زندان مرکزی سمنان از کاروانسرای صفوی واقع در مرکز شهر سمنان انجام شود.

به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان نیز کاروانسرای شاه عباسی سمنان از اوایل انقلاب به دستورر استاندار وقت سمنان به عنوان زندان مرکزی مورد استفاده قرار گرفته است.

“حمیدرضا دوست‌محمدی” با بیان اینکه این کاروانسرا در بهمن ماه سال 1352 به شماره 967 به ثبت ملی رسیده است، گفت: این بنا پیش از آن که به زندان مرکزی سمنان تبدیل شود، محل استقرار” حفظ آثار ملی” بوده است.

وی افزود:” کاروانسرای شاه عباسی سمنان” یکی از 999 کاروانسرای ساخته شده به دستور شاه عباس صفوی است که در دوران صفویه در مسیر جاده ابریشم و مسیرهای مواصلاتی ساخته شده است.

کاروانسرای شاه عباسی سمنان به دلیل قرارگیری در مرکز شهر سمنان می‌تواند به یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر مبدل شود و انتقال زندان سمنان از این کاروانسرا سالهاست که به عنوان مطالبه میراث فرهنگی مطرح است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. m   می 14, 2018  

    درود بر مدیرانی که به فکر خدمت به مردم استان سمنـــــــــــــان هستند ، چه بسا که این مدیر کل غیربومی است ، مردم باید یار دوم دولت باشند..