20:27:57 - پنجشنبه 10 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاروان سفیران گردشگری تبریز به شهرسمنان رسید
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- آیین استقبال از کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 شامگاه روز پنجشنبه با استقبال گرم مردم سمنان در میدان امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سمنان لاین رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان در حاشیه این آیین در گفت و گو با ایرنا افزود : در سال ۲۰۱۸ تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شد و براساس این انتخاب این کاروان به ۱۴ شهر کشور به عنوان حاملان پیام صلح و دوستی سفر می کنند.
محمدرضا دوست محمدی افزود : این کاروان متشکل از حدود 400 تن با ۱۲دستگاه اتوبوس مسافربری در حال عبور از شهرهای کشور هستند.
وی هنرنمایی گروه های آیینی موسیقی و نمایشگاه عرضه سوغات و صنایع دستی تبریز را از جمله برنامه های جنبی این کاروان برشمرد.
وی اضافه کرد : این کاروان از پنجم ماه اردی بهشت از تبریز به راه افتاد، برای معرفی توانمندی های این منطقه با گذر از ۱۰ شهر کشور به مشهد و از آن جا به سمنان رسیده است.
به گزارش سمنان لاین این کاروان تا کنون از شهرهای زنجان، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر و قشم و سیرجان، یزد، بیرجند ، مشهد و شاهرود عبور کرده است و بعد از سمنان، وارد ساری، رشت، آستارا، اردبیل، سرعین و مشکین‌شهر شده و پس از آن به تبریز بازخواهد گشت.
هدف از سفر کاروان سفیران گردشگری تبریز 2018 با حضور جمعی از هنرمندان و صنعتگران و برپایی ۱۰ فروشگاه صنایع دستی و سوغات معرفی شهر تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام است.
ن کاروان پس از اجرای نمایش در سمنان، وارد ساری، رشت، آستارا، اردبیل، سرعین و مشکین‌شهر شده و پس از آن به تبریز بازخواهد گشت.
شهر تبریز در نهمین اجلاس وزیران گردشگری و کارشناسان ارشد کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دی ماه 1394 به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال 2018 برگزیده شد.
در شهر سمنان، 2 هتل و چهار کمپ بین راهی و رستوران ،23 رشته فعال صنایع دستی ، 22 کارگاه صنایع دستی و 868 هنرمند صنایع دستی و 93 بنا، 9 تپه تاریخی و 22 میراث فرهنگی معنوی وجود دارد و بیش از 120 اثر تاریخی سمنان به ثبت ملی رسیده است.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب