2:41:57 - چهار شنبه 9 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح مرکز دیالیز 32 تختخوابی /مجتمع بزرگ توانبخشی سمنان افتتاح می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

مرکز دیالیز 32 تختخوابی شرکت اسپید شاهد در سمنان با بهسازی ساختمانی در یکهزار و 500 مترمربع با بیش 50 میلیارد ریال اعتبار از سوی این شرکت در مجموعه بیمارستان کوثر سمنان افتتاح شد.

به گزارش سمنان لاین دکتر مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در این آیین اظهار کرد: این بخش شامل 32 تخت مدرن دیالیز است و برای بهره‌برداری از آن بالغ بر 50 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این بخش از سوی یکی بنیاد شهید بازسازی و تجهیز شده است افزود: بخش دیالیز مرکز آموزشی درمانی کوثر سمنان به دنبال انعقاد یک تفاهمنامه فی مابین وزارت بهداشت و بنیاد شهید آماده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان این که فضای بخش دیالیز قبلی در بیمارستان کوثر سمنان در شان بیماران نبود، گفت: به همت شرکت اسپید شاهد و بنیاد شهید و امور ایثارگران، وضعیت ارایه خدمت به بیماران دیالیزی در سمنان به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان حمایت‌های استانداری و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در توفیقات به‌دست آمده در این دانشگاه را موثر ارزیابی و خاطرنشان کرد: این حمایت‌ها سبب شده که علوم پزشکی استان سمنان امسال به عنوان یکی از چهار دانشگاه علوم پزشکی کشور در مسیر “اعتبارسنجی بین‌المللی” قرار گیرد.

وی از برنامه‌ریزی این دانشگاه بزرگ برای تبدیل شدن به یک دانشگاه بین‌المللی خبر داد و افزود: با “اعتبارسنجی بین‌المللی” و ارتقاء جایگاه دانشگاه، علاوه بر زمینه جذب دانشجوی خارجی، بستر برای ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی در علوم پزشکی استان سمنان بیش از پیش فراهم خواهد شد.

دکتر شادنوش با بیان اینکه پیش از این 16 تخت دیالیز در این دانشگاه وجود داشته افزود با افتتاح بخش جدید دیالیز که دو برابر بخش قبلی ظرفیت دارد، فضا و تخت‌های پیشین این بخش برای توسعه آی سی یو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی همکاری با بنیاد شهید را یک تجربه موفق در بخش سلامت دانست و گفت: با توجه به توفیقات به دست آمده در حال مذاکره با شرکت اسپید شاهد بنیاد شهید هستیم تا مجتمع بزرگ توانبخشی سمنان نیز با همکاری این بخش به بهره‌برداری برسد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب