2:46:18 - چهار شنبه 9 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رتبه هشتم «استان سمنان» از لحاظ رشد اقتصادی در کل کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

هئیت تجاری و اقتصادی کشور آفریقا جنوبی متشکل از ۱۴ شرکت به استان سمنان سفر و در نشستی با فعالان اقتصادی استان با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان آشنا شد.
بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های صنعتی و معدنی استان اظهار کرد: از 9هزار و 185 قطعه مورد نیاز خودرو، 788 قطعه آن در استان سمنان ساخته می‌شود .

وی با بیان اینکه محوریت این استان در بخش صنعت ، معدن و تجارت در حوزه معادن و خودرو سازی است، افزود: 75 درصد اتوبوس کشور در سمنان تولید می‌شود .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به رتبه هشتم این استان از لحاظ رشد اقتصادی در کشور، از اشتغال 6 هزار نفر در صنایع قطعه‌سازی استان سمنان خبر داد و خاطر نشان کرد: هشت درصد قطعات مورد نیاز خوردو در 120 واحد تولیدی در استان سمنان تولید می شود.

اسودی استقرار گمرک، پوشش شبکه مخابراتی، قرارگیری در مسیر راه آهن و کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب را از فرصت‌های ویژه استان سمنان برای سرمایه گذاری برشمرد.

وی با اشاره به پتانسیل‌ها و ذخایر غنی معدنی در این استان پهناور خواهان همکاری با آفریقای جنوبی در زمینه اکتشاف معدنی در عمق شد.

این مقام مسوول از سیر نزولی نرخ بیکاری در استان خبر داد و با بیان اینکه نزخ بیکاری استان در سه ماه اول سال 96، 8.8 درصد و 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن بیشتر بود گفت: با ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری به ارزش 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می‌رود میزان اشتغال در استان افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش بیشتری بیابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب