خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/05/08 02:58
شناسه خبر : 26891

تکمیل طرح های بالای 60 درصد پیشرفت دراستان سمنان

سمنان لاین- معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت : امسال تقویت تولید با هدف اشتغالزایی الویت منابع بودجه ای این استان است. به گزارش سمنان لاین  حشمت الله عسگری  در آیین تکریم محمد همتیان معاون سابق امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی افزود: امسال اولویت منابع بودجه […] ...

سمنان لاین- معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت : امسال تقویت تولید با هدف اشتغالزایی الویت منابع بودجه ای این استان است.

به گزارش سمنان لاین  حشمت الله عسگری  در آیین تکریم محمد همتیان معاون سابق امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی افزود: امسال اولویت منابع بودجه ای استان در سه حوزه تکمیل طرح های بالای 60 درصد پیشرفت توسعه و تقویت ظرفیت واحدهای تولیدی تمرکز دارد.
وی اظهارداشت : استان سمنان از لحاظ نیروی انسانی دارای ظرفیت خوبی است و باید از این ظرفیت ها برای رونق تولید و توسعه اقتصادی و اشتغالزایی استفاده کرد.
وی ادامه داد : سرمایه گذاران زیادی در استان هستند که اگر از ظرفیت این افراد استفاده شود دیگر نیازی به برگزاری همایش برای جذب سرمایه گذار نیست.
وی تصریح کرد : استان دارای استعداد ها و ظرفیت های بسیاری در زمینه صنعت و معدن است و باید باکمک نیروهای انسانی زبده در ریشه کنی بیکاری گام برداشت.
عسگری خاطرنشان کرد : آموزش هدفمند راهکار اصلی ریشه کنی بیکاری است و ایجاد اشتغال برای افراد تحصیل کرده و ریشه کنی بیکاری در اولویت برنامه های استان قرار دارد.
وی بر آموزش متناسب با ظرفیت های استان و مهارت آموزی برای فرار از بیکاری تاکید کرد.
وی یادآور شد: با توجه به ظرفیتی که استان در زمینه نیروی انسانی و منابع طبیعی دارد متاسفانه سهم استان در سطح کشور قابل قبول نیست و برای دست یافتن به جایگاه اصلی باید بیش از بیش تلاش شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت : مردم رکن اصلی تحقق شعار خرید کالای ایرانی و حمایت تولید داخلی هستند.
به گزارش سمنان لاین ازایرناحیدر آسیایی افزود : مردم با خرید کالای ایرانی و حمایت از تولیدات داخلی نقش مهمی در پیشبرد اهداف عالی کشور و تحقق شعار امسال دارند.
وی اظهارداشت : برای تحقق شعار سال باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در بین مردم نهادینه شود.
به گفته وی حمایت از تولیدکنندگان داخلی باید در دستور کار و الویت همه دستگاه های اجرایی باشد.
به گزارش سمنان لاین ، محمد همتیان هفت سال معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان فعالیت داشت و حشمت الله عسگری مسوولیت این بخش را عهده دار شد.