11:55:10 - دوشنبه 7 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هنرمندان صنایع‌دستی با دستور مونسان در خانه تدین سمنان ماندگار شدند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – سرپرست معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: به دستور آقای مونسان، هنرمندان صنایع‌دستی در خانه تدین سمنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

پویا محمودیان سرپرست معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، امروز دوشنبه 17 اردیبهشت با اعلام این خبر اظهار کرد: خانه تدین یکی از بناهای تاریخی ارزشمند در استان سمنان است که محل فعالیت تعداد زیادی از هنرمندان صنایع‌دستی خصوصا بانوان هنرمند و خانم‌های سرپرست خانوار است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار بود این بنای تاریخی از طریق صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای و اماکن فرهنگی و تاریخی به سرمایه‌گذار واگذار شود که در این میان نگرانی‌هایی در خصوص ادامه فعالیت هنرمندان شاغل در این بنای تاریخی وجود داشت.

محمودیان تصریح کرد: روز گذشته جلسه مشترک بین معاونت صنایع‌دستی و صندوق احیا برگزار شد و حسب دستور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مقرر شد تا زمانی که جای مشخص، مناسب و درخور شأن برای ادامه فعالیت هنرمندان صنایع‌دستی تأمین شود، هنرمندان صنایع‌دستی در خانه تدین به فعالیت خود ادامه دهند.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: این دستور آقای مونسان با هدف حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی خصوصا بانوان هنرمند و خانم‌های سرپرست خانوار اتخاذ شده است.

به گزارش ایسنا- قرار بود که با خروج هنرمندان صنایه دستی از خانه تدین سمنان این خانه تاریخی به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شود که بنا به درخواست هنرمندان از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، هنرزمندان سمنانی فعلا به فعالیت خود در این مکان ادامه خواهند داد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب