22:32:25 - یکشنبه 6 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استانداربا دیدن معلم خود؛
بسیاری از خاطرات دوران تحصیل برای من زنده شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- استاندار سمنان با اشاره به نیاز جامعه به اشتغال‌آفرینی، گفت: آموزش و پرورش باید در تغییر فرهنگ اشتغال نقش مهم خود را ایفا کند.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، سیدشهاب‌الدین چاوشی روز یکشنبه در آیین سی و چهارمین یادواره بزرگداشت مقام معلم در استان سمنان در تالار مطهری این شهر، افزود : نیاز اصلی جامعه کنونی اشتغالزایی است که نظام تعلیم و تربیت برای تحول در فرهنگ اشتغال باید سهم خود را داشته باشد.
وی با بیان این که تعداد زیادی دانش آموخته کارشناسی ارشد و دکتری در کشور داریم که فاقد شغل هستند، بیان کرد: امسال با هدف اشتغالزایی برای دارندگان مدارک دانشگاهی در استان سمنان شعار«هر سمنانی، یک مهارت» با همکاری آموزش فنی و حرفه ای در دستور کار قرار دارد.
چاوشی با اشاره به این که باید فرهنگ اشتغال در جامعه را دگرگون کنیم و نظام تعلیم و تربیت در این زمینه نقش مهمی دارد، یادآور شد: در سال های گذشته ظرفیت تحصیلی در کشور گسترش یافته در حالی که ظرفیت ایجاد شغل در بخش دولتی وجود ندارد.
وی ادامه داد : جامعه اکنون با حجم وسیعی از دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی با توقع شغل متناسب مواجه است که برای آنان شغلی وجود ندارد و این مساله در نظام تعلیم و تربیت باید از پیش، با تعریف درستی از فرهنگ اشتغال اصلاح می شد.
استاندار سمنان با اشاره به لزوم پاسداشت مقام معلم، گفت: حداقل شدن آسیب های اجتماعی ، ساماندهی نظام مدیریتی کشور و کاهش آمار جرم و جنایت همه با تکریم مقام علم و توجه به مسایل معلمان محقق می شود.
وی بیان کرد : بدون پاسداشت مقام علم و معلم جامعه به سعادت نمی رسد و ادای احترام به معلمان حداقل کاری است که در مقام معلمان می شود انجام داد.
استاندار سمنان یادآور شد: معلمان الگوهای جامعه و راهنمای مسیر زندگی دانش آموزان هستند و همه افراد در هر جایگاهی، مدیون معلمان است.
استاندار سمنان همچنین با دیدن معلم خود پس از گذشت سالها،  بسیارشگفت‌زده شد و گفت:
امروز بسیاری از خاطرات دوران تحصیل برای من زنده شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب