21:29:18 - چهار شنبه 2 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون برنامه ریزی فرماندار سمنان؛
حضور 30 درصد جمعیت شهر سمنان در بافت فرسوده
کانال تلگرام سمنان لاین

572 هکتار بافت فرسوده در شهرستان سمنان وجود دارد که حدود 357 هکتار آن بافت تاریخی است که قابلیت جذب گردشگر و سرمایه‌گذاری را دارد.
2 هزار و 200 هکتار بافت فرسوده در استان سمنان وجود دارد که باید با ارایه تسهیلات برای جلوگیری از روند افزایشی این بافت ها اقدام اساسی کرد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناسهم شهرستان سمنان از بافت فرسوده شهری استان بیش از 25 درصد است که 70 درصد آن در بافت تاریخی و هسته مرکزی شهر واقع شده که می‌توان با اتخاذ تصمیمات راهبردی این مناطق را به قطب گردشگری تبدیل کرد.

به گزارش سمنان لاین معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری سمنان گفت : از 2 هزار و 950 هکتار محدوده شهر سمنان 572 هکتار بافت ناکارآمد میانی وجود دارد که از این مقدار، بیش از 357 هکتار آن بافت تاریخی است که در حدود 25 هزار و 370 نفر جمعیت در این بافت ساکن است.
مهدی صمیمیان افزود: در 182 هکتار سکونتگاه غیر رسمی در شهر 12 هزار 378 نفر جمعیت وجود دارد و 30 درصد جمعیت شهر سمنان در بافت فرسوده است.
وی ادامه داد: براساس برنامه پنج ساله ماده 59 برای استان سمنان 36 محله پیش بینی شده که از این تعداد 17 محله برای شهر سمنان در نظر گرفته شده است.
معاون عمرانی فرمانداری سمنان گفت:در سال گذشته برای مطالعه، حفظ و مرمت بناهای تاریخی هشت میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شد که این اعتبار درحدود چهار درصد کل بودجه عمرانی شهر سمنان است.
وی تخصیص اعتبارات را نشان از اهمیت به این مهم دانست و گفت: توسعه صنعت گردشگری در این شهر نیازمند همدلی و همکاری نهادهای مربوط با یکدیگر است.
صمیمیان تصریح کرد : نبود توقفگاه از معضلات برخی بناهای تاریخی شهر سمنان است و برای این معضل باید چاره اندیشی شود.
وی ایجاد راهبند، پیاده روسازی را برخی از راهکارهای حفاظت از بناهای تاریخی و توسعه گردشگری در این شهر برشمرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب