0:31:57 - سه شنبه 1 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش دو برابری بودجه شهرداری سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین-رئیس شورای اسلامی شهر سمنان از افزایش حدودا دو برابری بودجه شهرداری سمنان در سال 97 خبر داد و گفت: اگر با افزایش درآمدهای شهرداری بتوانیم که این میزان بودجه را محقق کنیم، تغییرات اساسی در منظر شهری و سطح خدمات‌دهی شهری ایجاد خواهد شد.

به‌گزارش سمنان لاین ازایسنا سیدمسعود سیادتی در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه این استان با بیان اینکه بودجه سال گذشته شهرداری سمنان 140 میلیارد تومان بوده اظهار کرد: امسال با بستن بودجه 270 میلیارد تومانی عزم خود را برای ارتقاء خدمات به شهروندان و عمران شهری بیشتر مرکز استان جزم کردیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته 85درصد از بودجه 140 میلیارد تومانی شهرداری محقق شده بود افزود: 60درصد کل بودجه سال قبل صرف حقوق و هزینه‌های جاری و 40درصد آن صرف پروژه‌های عمرانی شده بود.

وی از افزایش قابل توجه سهم بودجه عمرانی شهرداری سمنان در صورت محقق شدن بودجه 97 خبر داد و گفت: چنانچه این بودجه با همت همکاران محقق شود سهم پروژه‌های عمرانی به 69 درصد افزایش و سهم هزینه‌های جاری به 31درصد کاهش می‌یابد.

سیادتی در پاسخ به این پرسش که در شرایطی که تنها 85درصد بودجه 140 میلیاردی سال گذشته محقق شده از طریق چه راهکارهایی به دنبال تامین منابع مالی جدید و تحقق بودجه 270 میلیارد تومانی امسال هستید اظهار کرد: افزایش درآمدهای سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری سمنان که بزودی از 8 سازمان به 10 سازمان افزایش می‌یابند و فعال‌سازی آنها یکی از مهمترین راهکارهای ما برای افزایش درآمدهای شهرداری است چرا که باور داریم که این سازمان‌ها باید از بودجه‌خواری به‌سمت بودجه سازی سوق یابند.

وی از استفاده بهتر از ظرفیت و سرمایه‌های نهفته در بستر شهر سمنان به عنوان یکی دیگر از راهکارهای شهرداری برای افزایش درآمدها در سال 97نام برد و گفت: فعال‌سازی بخش عملیاتی شهرداری و ممیزی املاک و سوق دادن این بخش‌ها به سمت افزایش درآمدها از دیگر برنامه‌های شهرداری سمنان است.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان با اشاره به توانمندی‌های شهردار سمنان گفت: شهرداری فعلی سمنان در شهرداری کاشان طی چهار سال توانسته بودجه شهرداری آن شهر را 600درصد افزایش دهد لذا برای این برنامه افزایش بودجه‌ای بر روی توانمندی‌ها و تجربه شهردار در شهری مشابه شرایط اقلیمی سمنان نیز حساب باز کردیم.

افزودن2 سازمان و یک منطقه به زیر مجموعه شهرداری سمنان تا 2 ماه آینده

وی از افزایش دو سازمان به زیر مجموعه شهرداری سمنان ظرف دو ماه آینده خبر داد و بیان کرد: دو سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل و سازمان آرامستان‌ها که در مرحله تدوین اساسنامه هستند بزودی به زیرمجموعه شهرداری سمنان اضافه می‌شوند.

سیادتی همچنین از افزایش یک منطقه و چند ناحیه شهری به شهرداری سمنان خبر داد و گفت: مناطق شهرداری سمنان از دو منطقه به سه منطقه افزایش می‌یابند.

وی ادامه داد: سمت شرقی باغ فردوس تا منتهی‌الیه مسکن مهر و شهرک پیامبراعظم(ص) بزودی به منطقه سه شهرداری سمنان ارتقاء می‌یابد افزود: علاوه بر این بین هشت تا 10 ناحیه نیز به شهرداری سمنان اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه با وجود بالا بودن حجم نیروی انسانی در شهرداری هم‌اینک نیز انباشتی از تقاضای مردمی برای جذب در شهرداری وجود دارد خاطرنشان کرد: البته نه شهرداری و نه شورای شهر سمنان با وجود تعداد بالای نیروی انسانی در شهرداری به دلیل مشکل اشتغال در جامعه، هیچ برنامه‌ای برای تعدیل نیرو ندارد.

با وجود ازدیاد کارکنان در شهرداری برنامه‌ای برای تعدیل نیرو ندارم

این نماینده پارلمان شهری سمنان با اشاره به فربه بودن بدنه شهرداری از آن به عنوان یک مشکل در مدیریت شهری نام برد و گفت: شهرداری سمنان با دو منطقه و جمعیتی حدودا 200هزار نفری 1100 نیروی انسانی دارد این در حالی است که یزد با 540 هزار نفر جمعیت و پنج منطقه 1300 نیرو دارد و یا کاشان با جمعیتی بالغ بر 340 هزار و سه منطقه 1100 نیرو دارد.

وی با بیان اینکه شهروندان و دستگاه‌ها در 8 ماه گذشته بالغ بر 2500 نامه به شورای شهر نوشتند، اضافه کرد: اعضای شورای شهر سمنان در هشت ماهی که از عمر شورای پنجم گذشته 257 مصوبه در 71 جلسه رسمی خود داشتند که نشان از وقت و کار بالای همکاران ما در این پارلمان شهری است.

وی از توجه به حوزه گردشگری به عنوان یکی از اولویت‌های شورای پنجم نام برد و افزود: شورای شهر سمنان از هر فرصتی که در راستای رونق گردشگری و همچنین افزایش سطح نشاط اجتماعی شهروندان سمنانی باشد حمایت می‌کند.

شهرداری اصولگرا که از دل شورایی با اکثریت اصلاح طلب درآمد
سیادتی در پاسخ به پرسشی در خصوص چرایی عدم انتخاب یک شهردار بومی در این شهر اظهار کرد: شورای پنجم در جلساتی که داشت به لیستی از نامزدها برای شهرداری سمنان رسید که در قالب سه بخش شهردار بومی، شهردار نیمه بومی که مراد از آن غیربومی‌های ساکن سمنان و یا کسانی که به واسطه سکونت یا تحصیل و اشتغال در این شهر شناخت بالایی از شهر داشتند، همچنین شهرداران غیر بومی رسید.

این نماینده مردم سمنان در پارلمان شهری ادامه داد: گزینه اول ما یک شهردار بومی بود که متاسفانه با وجود اینکه 13 بار طی جلسات مختلف از وی برای پذیرفتن این کرسی دعوت کردیم، نپذیرفت لذا به ناچار به دنبال اولویت دوم که یک نیروی نیمه بومی بود رسیدیم که انتخاب ایشان هم ممکن نشد لذا به گزینه سوم که شهردار فعلی بود رسیدیم.

وی با اشاره به آنچه سابقه خوب شهردار فعلی در شهرداری کاشان می‌خواند گفت: ایشان در شهر کاشان که شباهت زیادی به سمنان دارد توانسته بود که عملکرد و کارنامه خوبی به جا بگذارد و درآمد و بودجه شهرداری را 600درصد افزایش داده بود که آمار خیره کننده‌ای است. ضمن اینکه ایشان مدیری پاکدست بودند و این ویژگی برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان با بی‌نظیر خواندن تعامل و همکاری بین اعضای شورای شهر سمنان گفت: با وجود اینکه شورای پنجم سمنان متشکل از چهار عضو لیست امید، دو مستقل و یک عضو لیست اصولگرایان است اما در این هشت‌ماه بدون دخالت دادن مسائل جناحی همکاری بسیار خوبی با همدیگر داشتند که جای تقدیر دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب