0:42:51 - سه شنبه 1 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وجود ۳۵ هزار کودک بی‌هویت در تهران
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان وجود ۳۵ هزار کودک بی هویت در استان تهران، گفت: معضل خرید و فروش کودکان و نوزادان کاهش یافته، اما رفع نشده است.

سلمان خدادادی با بیان اینکه نوزاد معتاد از مادران معتاد و کارتن خواب متولد می‌شوند، گفت: والدین به دلیل فقر و عدم آگاهی به مراقبت‌های پزشکی توجه ندارند و نوزاد معتاد متولد می‌شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، افزود: کودکان در کنار پدر و مادر معتاد؛ معتاد می‌شوند و آسیب‌های زیادی کودکان دارای والدین معتاد را تهدید می‌کند که کودک فروشی یکی از این آسیب‌ها است که حتی دیده شده که مادران به دلیل اعتیاد نوزادان خود را در قبال مبلغی اندک پیش از تولد پیش فروش می‌کنند.

وی با بیان اینکه سودجویان و مافیای خرید و فروش کودکان و نوزادان از آن‌ها در مسیر تکدی گری و خرید و فروش مواد مخدر استفاده می‌کنند، گفت: متاسفانه شاهد تکدی گری دختران ۱۲ یا ۱۳ ساله هستیم که در آغوش آن‌ها نوزادانی قرار گرفته که مافیا آن‌ها را برای جلب توجه و سوء استفاده از احساسات مردم از مادران معتاد خریداری و در این مسیر استفاده می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه معضل خرید و فروش کودکان و نوزادان کاهش یافته، اما رفع نشده است، اظهار کرد: متاسفانه نگاه دولت به آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم بسیار کمرنگ بود، اما مجلس ۳۱ ماده به مواد برنامه ششم تنها در حوزه آسیب‌های اجتماعی اضافه کرد که یکی از جدول‌ها شماره ۴ است که در آن آسیب‌های اجتماعی تشریح شده و به دولت تکلیف شده تا آخر برنامه ششم اقداماتی در جهت کنترل آسیب‌ها انجام دهد.

خدادادی افزود: یکی از تکالیف دولت این است که کودکان کار در معرض آسیب را ساماندهی کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب