0:41:46 - سه شنبه 1 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز طرح تغییرات ترافیکی در شهر سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری سمنان گفت : طرح تغییرات ترافیکی این شهرستان با هدف روانی ترافیک و برجسته‌سازی میدان ارگ به صورت گام به گام در حال اجراست.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامهدی صمیمیان  افزود : تغییرات ترافیکی مانند تغییر جهت خودروها در برخی خیابان ها و مدیریت تقاطع های مرکز شهر سمنان به منظور رفاه حال شهروندان در زمان اوج تردد و همچنین برجسه‌سازی دروازه ارگ سمنان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نماد شهر سمنان دروازه ارگ سمنان است، اظهارداشت : اولین جذابیت برای گردشگران در سطح شهر سمنان و اولین پیشنهاد هر شهروند سمنانی به گردشگران بازدید از دروازه ارگ است.
معاون فرمانداری سمنان بیان کرد : درباره دروازه ارگ و بازدید گردشگران از این اثر تاریخی مساله این بود که ورود گردشگران به محدوده این دروازه به دلیل ساختار ترافیکی و جهت حرکت به شکلی بود که گردشگر از کناره ها یا از جنوب به این بنای تاریخی سمنان دسترسی داشت و هنگام ورود به اطراف این بنا نمی توانست به نمای اصلی این دروازه ورود کند.
صمیمیان خاطرنشان کرد : نیاز بود برای رفع این مشکل و با هدف برجسته‌سازی بنای دروازه ارگ سمنان، تغییر ترافیکی و تغییر مسیر تردد خودروها در اطراف این بنا اعمال شود.
وی تصریح کرد : تغییر ترافیکی شهر سمنان در این منطقه و معکوس شدن مسیر خودروها در 2 خیابان طالقانی شمالی و خیابان رجایی تا چهارراه، با هدف جلوه بیشتر دروازه ارگ و ورود گردشگران از نمای شمالی به این بنا بوده است.
وی تاکید کرد : با این تغییر مسیر تردد خودروها، ترافیک به ویژه در چهارراه رجایی سمنان روان شده است و گره ترافیکی دیگر در این چهارراه وجود ندارد.
معاون فرمانداری سمنان با تاکید بر این که طرح کلی ترافیکی برای مرکز شهر سمنان درنظر گرفته شده است، گفت: تغییرات ترافیکی در منطقه بلوار فردوسی تا میدان ارگ نیز دیده شده که به صورت یک باره قابلیت اجرا ندارد و باید به صورت گام به گام اجرا شود.
صمیمیان اضافه کرد : بر اساس طرح ترافیکی جدید مرکز شهر سمنان، 2 تقاطع در بلوار فردوسی سمنان مسدود و انتهای فردوسی شمالی یک دوربرگردان ایجاد و جهت حرکت خودروها در خیابان شهید فیاض بخش از میدان مشاهیر معکوس می‌شود.
وی با اشاره به این که وجود 2 تقاطع در بلوار قدس از میدان سعدی تا مشاهیر به فاصله فقط یکصد متر عامل ایجاد گره ترافیکی است، بیان کرد: در ادامه اجرای تغییر ترافیکی در مرکز شهر سمنان، خیابان تامین اجتماعی به سمت شمال یکطرفه و تقاطع خیابان تامین اجتماعی به بلوار قدس مسدود می شود.
معاون فرمانداری سمنان از شهروندان خواست تا تکمیل این تغییرات ترافیکی، با عوامل پلیس و اجرایی همکاری لازم را داشته باشند و با همراهی لازم با این طرح، علاوه بر رفع موانع روانی تردد، زمینه‌ساز انضباط اجتماعی بیشتر در شهر اخلاق باشند.
شهر سمنان 185 هزار نفر جمعیت و 2 هزار و 594 هکتار وسعت دارد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنانی   می 1, 2018  

    این چه وضعیه درست کردید تو شهر؟؟؟میدون ارگ و خیابون طالقانی قفل شدند.ان شاءالله استاندار تغییرات جدی در…. اعمال کنند تا همه بفهمند آزمون و خطا نکنند.مردم از کارای نسنجیده خسته شدند.میدون معلم آبروریزی کردید عبرت نشد.چنتا درختو گیاهو با جدول خراب کردید.اینم همون داستانه.