13:59:22 - دوشنبه 30 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاتب؛
روند توسعه اقتصادی در استان سمنان به کُندی پیش می رود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت : بیش از 20 درصد از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی استان متناسب با طرح آمایش سرزمین راه اندازی نشده اند و به این علت شاهد تعطیلی تدریجی تعدادی از این واحدها در سمنان هستیم.


به گزارش سمنان لاین ازایرناغلامرضا کاتب با بیان این که باید طرح آمایش سرزمین و توجه به زیرساخت های سرمایه گذاری برای راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در اولویت قرار گیرد، خاطرنشان کرد : در سمنان برای اجرای طرح های توسعه ای شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی منطقه در نظر گرفته نمی شود.
وی اظهارداشت : اجرای برنامه ششم توسعه و افزایش رونق اقتصادی در استان سمنان نیازمند زیرساخت های سرمایه گذاری در نواحی و شهرک های صنعتی است.
وی خاطرنشان کرد : براساس برنامه ششم توسعه سرمایه گذاری خارجی در کشور از سه میلیارد دلار به 11 میلیارد دلار باید افزایش یابد که برای اجرای این لایحه قانونی تلاش همه دستگاه های اجرایی اجتناب ناپذیراست.
کاتب ادامه داد: در شرایط کنونی روند توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال در سمنان به کندی پیش می رود که باید با ارایه نظرهای کارشناسی این موانع را از سر راه برداشت.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : یکی از دغدغه های اساسی سرمایه گذاران استان سمنان، کاغذ بازی های اداری در دستگاه های دولتی است که ادامه این روند بسیاری از فعالان اقتصادی را دلسرد می کند.
وی تصریح کرد : دولت باید برای حضور سرمایه گذار در استان ، زیرساخت و برنامه های اولیه جذب سرمایه گذاری را انجام دهد اما در بعضی شهرستان های استان، بخش خصوصی با کمبود امکانات زیر ساختی فعالیت می کند.
کاتب اضافه کرد : با برنامه ریزی های منسجم باید کمیته ارزیابی در استانداری سمنان ایجاد شود تا سرمایه گذارانی که مشکل اداری در روند سرمایه گذاری داشتند با حضور در کمیسیون ها، موضوعات آن ها بررسی و مشکلات برطرف شود.
وی تصریح کرد : مسوولان استانی نباید بعد از ارایه تسهیلات بانکی روند نظارت بر واحدهای صنعتی و تولیدی را کاهش دهند و باید با ارایه راه کارهای منسجم و همدلی دولت با بخش خصوصی روند رونق اقتصادی ادامه داشته باشد.
کاتب اضافه کرد : تعطیلی حتی یک واحد صنعتی و تولیدی به مصلحت کشور نیست و باید همکاری های دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات، همدلی بیشتری داشته باشند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب