17:47:18 - یکشنبه 29 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سگ‌های وحشی جان کودک رزنی را گرفتند
کانال تلگرام سمنان لاین

 معاون فرماندار رزن گفت: حمله چند قلاده سگ وحشی ولگرد به پسر بچه هفت ساله‌ای در این شهرستان سبب مرگ وی شد.

علیرضا نوربخش با بیان اینکه حادثه روز گذشته در حاشیه روستای حکان از توابع رزن روی داد، اضافه کرد: چند قلاده سگ به کودکی حمله کردند که به علت شدت جراحت‌های وارده کودک در همان مکان جان خود را از دست داد.

معاون فرماندار رزن بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل جفت گیری حیوانات احتمال حمله آن‌ها به جوامع انسانی بسیار زیاد است.

نوربخش افزود: چنانچه حیوانات درنده و وحشی هنگام جفت گیری احساس خطر کنند یا افرادی اقدام به سنگ پرانی به سمت آن‌ها کنند به طور حتم به وی حمله ور می‌شوند.

وی همچنین نسبت به حمله گرگ نیز هشدار داد و گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل جفت گیری احتمال حمله این گونه جانوری زیاد است بنابراین باید بیش از گذشته مراقب بود.

اهالی ۲ شهرستان رزن و بهار استان همدان از اوایل سال ۹۰ تاکنون چندین نوبت مورد هجوم و حیوانات درنده به ویژه گرگ قرار گرفته اند.

اواسط تیرماه سال ۹۴ گرگ در سه نوبت وارد ۲ روستای تخت و ملابداغ از توابع بخش سردرود شهرستان رزن شد و در ۲ حادثه که در ۲ روز متوالی رخ داد گرگ از ناحیه گردن و صورت یک دختر و پسر حدود چهار ساله را در این ۲ روستا زخمی کرد که با حضور به موقع اعضای خانواده گرگ متواری شد.

همچنین در سانحه سوم که برای دومین بار در روستای ملابداغ رخ داد یک قلاده گرگ قصد حمله به یک پدر و فرزند را داشت که با هیاهو و حضور همسایه‌ها گرگ پا به فرار گذاشت.

نیروی انتظامی شهرستان بهار نیز اواخر بهمن ماه سال ۹۴ جسد یک مرد ۳۰ ساله را در حواشی روستای رسول آباد (تاج آباد) کشف کردند که طبق بررسی‌های صورت گرفته این مرد طعمه حیوانات درنده شده بود به گونه‌ای که تنها بخشی از نیم تنه بدن آن باقی مانده بود.

در آخرین گزارش منتشره در ایرنا نیز گرگ در ۲ نوبت ۱۹ خرداد ۹۵ اقدام به حمله به ۲ کودک خردسال در روستای عمان از توابع بخش قروه درجزین شهرستان رزن کرد.

همچنین شهریور ماه سال ۹۵ یک قلاده گرگ با حمله به گله گوسفندان در حاشیه روستای جامشلو بخش مرکزی شهرستان رزن ۲ راس از آن‌ها را تلف کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب