23:20:01 - شنبه 28 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هفت ماه از سال تحصیلی جا گذشت و شیر به مدارس سمنان نرسید
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -حدود هفت ماه از سال تحصیلی جاری گذشته اما هنوز خبری از توزیع شیر رایگان در مدارس سمنان نیست ولی پیگیریهای مسوولان امر برای تحقق این امر مهم ادامه دارد.

 آنگونه که مسوولان می گویند هنوز تصمیم قطعی برای توزیع شیر در مدارس گرفته نشده است و بر این اساس معلوم نیست که امسال شیر رایگان به دست دانش آموزان این استان برسدیا خیر.
به گفته مسوولان امر، برای توزیع شیر رایگان اعتبار مورد نیاز تامین نشده است و تاکنون هیچ قول مساعدی برای تامین اعتبار اجرای توزیع شیر رایگان در مدارس این استان داده نشده است.
پیگیری هایی برای اجرای طرح توزیع شیر رایگان در مدارس استان به گفته مسوولان انجام شده اما تاکنون پاسخ مثبتی دریافت نشده است.
به گزارش سمنان لاین از ایرنادر سال تحصیلی گذشته حدود یک میلیون پاکت شیر در 60 نوبت در بیش از یکهزار مدرسه و دربین 118 هزار دانش آموز استان توزیع شد.
رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: پیگیری ها برای توزیع شیر رایگان در مدارس استان ادامه دارد اما بعید است اعتبار موردنیاز برای اجرای این طرح تامین شود.
سعید رضایی افزود : در پیگیری هایی که انجام شده، اعلام کردند تنها استان های محروم از مزایای طرح توزیع شیر رایگان بهره مند می شوند و سمنان جزو این استان ها قرار نگرفته است.
وی اظهارداشت : امسال توزیع رایگان شیر در مدارس چند استان از جمله هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، آذربایجان غربی و لرستان اجرا شد.
وی تصریح کرد : سمنان در محرومیت غذایی درجه 2 قرار داشته و در فهرست اجرای طرح توزیع شیر در مدارس قرار ندارد.
رضایی با بیان این که سال گذشته توزیع شیر در مدارس استان از آذر آغاز شد، افزود: سال گذشته شیر رایگان در بین دانش آموزان مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم استان توزیع شد.
رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان ادامه داد : سال گذشته بیش از یک میلیون پاکت شیر از ابتدای آذر 96 در 50 نوبت در مدارس استان توزیع شد.
وی با بیان این که برای هشت هزار نفر از کارکنان مدارس استان در سال گذشته توزیع شیر رایگان در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: شیر رایگان علاوه بر مدارس دولتی در مدارس غیر انتفاعی نیز توزیع شد.
رضایی ادامه داد : نونهالان و نوجوانان استان سمنان در سن بلوغ و رشد قرار دارند و از این رو توزیع شیر رایگان در سلامت و افزایش شادابی این افراد از جامعه بسیار تاثیرگذار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب