14:41:13 - جمعه 27 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پایان همایش بین‌المللی مکانیک در دانشگاه سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران عصر روز پنجشنبه با انتخاب مقالات برگزیده اندیشمندان این رشته در دانشگاه سمنان پایان یافت.

به گزارش سمنان لاین ازایرنابیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران از سه شنبه چهارم اردیبهشت 97 در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان آغاز شد و پس از سه روز برگزاری سخنرانی‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی، در این دانشگاه به کار خود پایان داد.
دبیر بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مقالات برگزیده این همایش با پیشنهاد برگزارکنندگان همایش در آینده و با بررسی های علمی دقیق تر از سوی انجمن مکانیک اعلام و از برگزیدگان تقدیر می شود.
سیف الله سعدالدین گفت : در مدت برگزاری این همایش 485 مقاله به صورت سخنرانی و 315 مقاله به صورت پوستر ارایه شد و در مجموع 850 نفر مهمان بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران بودند که 20 نفر از آن ها از کشورهای خارجی بودند.
وی با اشاره به حضور استادانی از دانشگاه های آمریکا، انگلستان، چین، استرالیا و کانادا، خاطرنشان کرد: 10 کارگاه تخصصی با حضور استادان ایرانی و خارجی و نمایشگاهی از دستاوردهای علمی در رشته مکانیک در 25 غرفه در دانشگاه سمنان برگزار شد.
وی کمک به تجاری سازی ایده های علمی در رشته مکانیک را از اهداف برگزاری این همایش بین‌المللی ذکر و تاکید کرد : به همین منظور در کنار دانشمندان، استادان و دانشجویان رشته مکانیک، از تعدادی از صنعتگران و سرمایه‌گذاران در این همایش دعوت شده بود تا با آخرین دستاوردها در این حوزه آشنایی یابند.
دبیر بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران گفت: در قالب نمایشگاه در این همایش ،دستاوردها و محصولات ایده‌پردازان و فعالان واحدهای فناور با هدف تجاری‌سازی به کمک صنعتگران در واحدهای تولیدی ارایه شد.
وی بیان کرد: هدف از برگزاری این همایش بین‌المللی ارایه آخرین دستاوردهای علمی، تبادل فناوری‌های نوین در حوزه مکانیک، ایجاد ارتباط بین نخبگان و صنعتگران به منظور تبدیل ایده به ثروت، و هم افزایی دانشمندان ایرانی و خارجی با محوریت آخرین پیشرفت‌های علمی در حوزه های مختلف مهندسی مکانیک بود.
دبیر بیست و ششمین همایش بین‌المللی سالانه انجمن مهندسان مکانیک ایران بیان داشت : با توجه به تمرکز دانشگاه های نسل سوم بر تبدیل ایده به ثروت، در این همایش اتخاذ راهبردهایی برای حمایت از تولید داخلی از طریق راهکارهای علمی، کمک به اشتغال‌آفرینی با تجاری سازی ایده ها و درآمدزایی برای دانشمندان با کمک ارتباط بهتر دانشگاه و صنعت هدفگذاری و دنبال شد.
به گزارش سمنان لاین در آیین افتتاحیه این همایش برات قبادیان معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت و عباس علی آبادی مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران(مپنا) حضور داشتند، دانشگاه سمنان جزء 12 دانشگاه برتر کشور در بخش پژوهش های علمی است و 13 هزار دانشجو و دانشکده مهندسی مکانیک این دانشگاه یکهزار دانشجو و 2 مجله علمی پژوهشی دارد.

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب