13:45:38 - پنجشنبه 26 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
“سمنان” یکی از مهمترین شهرها در مسیرجاده ابریشم
کانال تلگرام سمنان لاین

شهردار سمنان با اشاره به ظرفیت‌ها و جابه‌های مناطق کویری و سهم آنها از جذب گردشگر در صنعت گردشگری در جهان گفت: متاسفانه این ظرفیت بسیار بالا که سمنان نیز از آن بهره‌مند است مغفول مانده اند و متولی مشخصی ندارند.

دکتر سید محمد ناظم رضوی در نشست با دبیرکل مجمع شهرهای جاده ابریشم با انتقاد از غفلت از فرصت بی‌نظیر کویرنوردی در سمنان، گفت: کویرها فرصت ‌های بی‌نظیر گردشگری هستند که مغفول مانده اند و متولی مشخصی ندارند .

وی افزود: باید در حوزه طبیعت‌گردی باب جدیدی در حوزه کویر باز شود و در فصول مختلف سال گردشگران به ویژه گردشگران خارجی از جذابیت‌های بی‌نظیر کویر دیدن کرده و ظرفیت‌های روستاهای کویری هم شناسایی و به نمایش درآید .

وی خاطرنشان کرد: شهرداری سمنان آمادگی دارد تا مقدمات استفاده از فرصت کویر را فراهم آورده و در زمینه تبلیغات،جذب گردشگر،ایمن‌سازی و تهیه زیرساخت‌ها فعالیت کند .

دبیرکل مجمع شهرهای جاده ابریشم هم با استقبال از پیشنهاد شهردار سمنان گفت: سمنان از گذشته تا به حال به عنوان یک شهر ژئوپلیتیکی و راهبردی شناخته شده و در یک کریدور اقتصادی, مذهبی, فرهنگی و گردشگری قرار گرفته است .

علیرضا احمدیان اظهار داشت: ظرفیت های فراوانی از جمله اکوتوریسم و کویرنوردی در این شهر نهفته است که می‌توان آنها را با راهکارهای راهبردی بیش از گذشته احیا کرد .

وی سمنان را مهد بزرگان و مفاخر زیادی نامید و افزود : اگر ظرفیت‌های این شهر به ویژه بخش گردشگری احیا شود شهر از نظر کار و کارآفرینی و اقتصاد شهری با پیشرفت‌های چشمگیری مواجه میشود .

به گفته وی سمنان یکی از مهمترین شهرها در مسیر جاده ابریشم است و قابلیت شناخته شدن در جامعه جهانی را دارد و این برند به پیشرفت های گردشگری این شهر بیشتر کمک می‌کند .

دکتر احمدیان خواستار میزبانی سمنان برای اجلاس بین‌المللی با موضوع کویرنوردی شد و اظهار کرد: این کنفرانس با حضور دانشمندان مطرح کویرشناسی و با هدف معرفی قابلیت‌ها و جذابیت‌های کویرهای ایران به جهانیان برگزار می‌شود .

در این جلسه مقرر شد نشست منطقه ای توسعه توریسم کویر در مسیر شهرهای جاده ابریشم  و شهرهای واقع در حاشیه کویر مرکزی ایران با حضور شهرداران و روسای شورهای اسلامی آن شهرها تا ۳ ماه آینده در سمنان برگزار شود و درخصوص مقدمات برگزاری کنفرانس بین‌المللی نیز بحت و تصمیم گیری شود.                                             آسیب شناسی حضور گردشگران در کویر و راهکارهای ساماندهی تردد گردشگران و لذت بیشتر از این نعمت طبیعی از دیگر سرفصل های این نشست منطقه‌ای است .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب